Producenci

Utrzymanie gabinetu dentystycznego w sterylnej czystości to niezwykle ważna kwestia. Niezbędnymi elementami, które powinny się w nim znaleźć, są zatem dobrej jakości preparaty do dezynfekcji. Ich głównym zadaniem jest wyeliminowanie wegetatywnych form drobnoustrojów znajdujących się na powierzchni zarówno narzędzi stomatologicznych, jak innych elementów znajdujących się w gabinecie: fotela, unitu czy blatów. Tego typu środki do sterylizacji muszą być w pełni bezpieczne dla zdrowia i życia człowieka, dlatego warto stawiać na sprawdzone produkty, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Dezynfekcja narzędzi stomatologicznych

Proces sterylizacji to jedna z podstawowych czynności wykonywanych w każdym gabinecie dentystycznym. Zazwyczaj należy do obowiązków asysty. Prawidłowo przeprowadzona dezynfekcja narzędzi stomatologicznych powinna składać się z fazy oczyszczania, kiedy usuwa się widoczne gołym okiem składniki, a następnie z fazy sterylizacji. Podczas niej zostają zniszczone wszelkie żywe drobnoustroje, posiadające zdolności do rozmnażania się. Istnieje kilka różnych sposobów na przeprowadzanie dezynfekcji: termiczny, chemiczny i chemiczno-termiczny.

Sterylizacja w gabinecie dentystycznym

Jeśli chcesz zadbać o właściwą sterylizację narzędzi stomatologicznych, powinieneś wyposażyć swój gabinet we właściwe środki do dezynfekcji. W naszym sklepie internetowym znajdziesz bardzo dobrej jakości płyny do sterylizacji sygnowane sprawdzonymi markami, takimi jak Medi Line czy Prima Dent. By zachować właściwą czystość stanowiska pracy, warto mieć także pojemniki na ostre odpady, rękawy do sterylizacji czy chusteczki alkoholowe. Właściwie wyposażony gabinet łatwo utrzymać w należytym porządku. Sprawdź także inne produkty dentystyczne dostępne w naszej ofercie: okulary dentystyczne, materiały wypełnieniowe, wiertła diamentowe i wiele innych.

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa produktów już od 300,00 zł! W dni robocze zamówienia wysyłamy do godziny 12:00.

Promocje
SYNTEX 10g
SYNTEX 10g
129,99 zł 109,99 zł
szt.
Silan 2ml
Silan 2ml
34,99 zł 30,99 zł
szt.
BIO MTA+ 6x014g + 1ml
BIO MTA+ 6x014g + 1ml
94,99 zł 84,99 zł
szt.
Alustat Gel 10 ml
Alustat Gel 10 ml
47,99 zł 38,99 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl