Producenci
Najnowsze promocje!
Irygator bezprzewodowy do zębów HAXE
Irygator bezprzewodowy do zębów HAXE
119,99 zł 109,99 zł
szt.
Vitis Whitening - pasta 100ml
Vitis Whitening - pasta 100ml
26,99 zł 22,99 zł
szt.
Vitis Sensitive - pasta 100ml
Vitis Sensitive - pasta 100ml
26,99 zł 22,99 zł
szt.
Halitoza - jak skutecznie z nią walczyć?

Jak poradzić sobie z uporczywą Halitozą?

Nieświeży oddech jest bardzo często spotykanym problemem w społeczeństwie i dotyka prawie co 4 osobę na świecie. Halitoza (halitosis) była już opisywana w Księdze Hioba - jest to przypadłość cuchnącego oddechu z jamy ustnej. Nieświeży oddech może obniżyć samoocenę oraz odpychać od nas swoich rówieśników w pracy, bądź szkole. Warto zauważyć, że podstawowa higiena jamy ustnej może nie wystarczać, ponieważ wielu z nas ma o wiele większą skłonność do halitozy. U takich osób niezbędna jest dodatkowa oraz częsta higiena jamy ustnej, dieta oraz np. niepalenie tytoniu.

Za halitozę odpowiadają głównie bakterie beztlenowe bytujące na języku. Bakterie produkują lotne związki siarki, które są bezpośrednią przyczyną nieświeżego oddechu z jamy ustnej. Korzystanie ze zwyczajnych past do zębów (np. miętowych), żucie gum jedynie maskują nam nieświeży oddech, który cały czas stanowi problem - jeżeli chcemy naprawdę skończyć z problemem nieświeżego oddechu należy uderzyć w problem, którym są bakterie. Na rynku obecnych jest wiele preparatów, które pozwalają zniszczyć bakterie oraz zdezaktywować uwalniane przez nie związki siarki. Produkty takie powinny mieć w swoim składzie:

  • chlorek cetylopirydyny (CPC) - zwalcza bakterie wytwarzające lotne związki siarki oraz hamuje powstawanie płytki nazębnej

  • chlorheksydyna - pomaga w zmniejszeniu produkcji lotnych związków siarki

  • cynk - dezaktywuje bakterie w jamie ustnej odpowiedzialne za nieświeży oddech i blokuje ich rozprzestrzenianie się w jamie ustnej

Polecamy produkty do walki z halitozą, hiszpańskiej marki Dentaid - Halita. Produkty posiadają niezbędne składniki oraz właściwości do likwidacji nieświeżego oddechu. 

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa produktów już od 300,00 zł! W dni robocze zamówienia wysyłamy do godziny 12:00.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl