Producenci
Najnowsze promocje!
RECALDENT - niefluorkowy preparat w walce z próchnicą

Recaldent – zalecenia do stosowania, skład, mechanizm działania i efektywność

Recaldent jest kompleksem stworzonym z połączenia naturalnego połączenia fosfopeptydu kazeiny z amorficznym fosforanem wapnia (CPP-ACP). Kompleks ten został odkryty w latach 80. Przez profesora Erica Reynoldsa na Uniwersytecie w Melbourne. Kompleks CPP-ACP rozpuszczając się pod wpływem śliny dostarcza niezbędnych składników do remineralizacji szkliwa, Proces ten spowalnia progresję próchnicy oraz zmniejsza nadwrażliwość zębów. Warto wspomnieć, że preparaty na bazie CPP-ACP są przeciwskazane u osób uczulonych na mleko (zawartość kazeiny) oraz benzoesan.

CPP-ACP gromadzi się na błonce nabytej, płytce nazębnej, bakteriach, hydroksyapatytach oraz tkance miękkiej jamy ustnej dostarczając bioaktywny wapń i fosforan. CPP-ACP występuje głównie w produktach firmy GC, lecz dodatkowo na rynku występują gumy do żucia z tym kompleksem – TRIDENT. Najbardziej popularnym produktem na polskim rynku jest GC Tooth Mousse oraz GC MI Paste (w porównaniu do Tooth Mousse w swoim składzie posiada fluor). GC Tooth Mousse oferowane jest w pięciu różnych smakach (truskawka, mięta, melon, wanilia, wieloowocowy) w tubkach po 40g. W składzie oprócz wcześniej wspomnianego kompleksu Recaldent, posiada: wodę, glicerol, sorbitol, ksylitol, glikol propylenowy, dwutlenek krzemu, dwutlenek tytanu, kwas fosforowy, aromaty, tlenek cynku, sacharyna sodowa, p-hydroksybenzoesan etylu, tlenek magnezu, gumę guar, p-hydroksybenzoesan propylu oraz p-hydroksybenzoesan butylu.

Pasta jest doskonałym rozwiązaniem u pacjentów posiadających pierwsze początkowe oznaki próchnicy na gładkich powierzchniach zębów. Dodatkowo zalecana jest dla pacjentów narażonych na wysokie ryzyko próchnicy, nadwrażliwość zębów, po leczeniu ortodontyczym, cierpiących na kserostomię, często przyjmujących leki doustne, po zabiegu wybielania zębów.

Dzięki swojemu bogatemu składowi kompleks Recaldent:

  1. Buforuje odczyn kwaśny jamy ustnej
  2. Remineralizuje ubytki szkliwa
  3. Zapewnia odpowiednią równowagę środowiska jamy ustnej.

 

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa produktów już od 300,00 zł! W dni robocze zamówienia wysyłamy do godziny 12:00.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl