Wybarwianie płytki nazębnej - dla kogo i jak to robić?
Jak wybarwiać płytkę nazębną?

Jak dokładnie skontrolować zęby po szczotkowaniu, płukaniu i nitkowaniu i być pewnym, że zrobiliśmy wszystko dokładnie? 

Płytka nazębna to miękki, kremowego koloru osad odkładający się na zębach już po kilku godzinach po umyciu zębów. W jej skład wchodzą głownie węglowodany, ale także bakterie, które mogą powodować próchnicę zębów. Bakterie zgromadzone na płytce przekształcają cukry dostarczane z pożywieniem, w kwasy. Kwasy produkowane przez bakterie powodują rozpuszczanie twardych tkanek zębów takich jak szkliwa oraz zębina. Nieusuwana płytka nazębna po kilku dniach pod wpływem śliny ulega zwapnieniu i tworzy się brunatny kamień nazębny, który jest o wiele cięższy do usunięcia. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie oczyszczać zęby z osadzającej się płytki nazębnej, która ma bardzo zbliżony kolor do naszych naturalnych zębów, więc dostrzeżenie jej nie jest łatwą sprawą.

Z pomocą przychodzą produkty do wybarwiania płytki nazębnejdzięki którym możemy dostrzec płytkę na każdej powierzchni. Profesjonaliści korzystają najczęściej z roztworu fuksyny, natomiast do domowego użytku najczęściej stosuję się erytrozynę w różnej formie. Preparaty powodują wybarwienie płytki nazębnej na kolor ciemnoniebieski, fioletowy, bądź czerwony.

1) Płyny do płukania jamy ustnej 

Pozwalają w łatwy sposób wybarwić płytkę - wystarczy odpowiednią ilością płynu przepłukać jamę ustną od razu po myciu zębów. W swojej ofercie posiadamy płyn do płukania jamy ustnej MiraDent.

2) Tabletki do wybarwiania płytki nazębnej

Wystarczy po szczotkowaniu rozgryć tabletkę i rozprowadzić roztwór językiem po wewnętrznej i zewnętrznej stronie zębów. Nagle płytka nazębna jest cała czerwona, bądź fioletowa. Nie ma efektu? To znaczy, że bardzo dobrze myjesz zęby!

Cała oferta tabletek do wybarwiania płytki nazębnej, dostępna tutaj.

Jeżeli płytka wybarwiona jest międzyzębami, nie jest dobrze wykonywana higiena przestrzeni międzyzębowych. W tej sytuacji należy rozważyć zakup szczoteczek międzyzębowych, bądź irygatora. tylko w taki sposób usuniesz całą płytkę międzyzębami.

Po wybarwieniu płytki umyj ponownie zęby, skupiając się na miejscach które były najbardziej przebarwione - w tych miejscach w przyszłości powinieneś bardziej się przykładać do szczotkowania zębów.

Artykuły do higieny jamy ustnej

Dlaczego warto Nas wybrać?

Najlepsze produkty do higieny jamy ustnej

Najlepsze marki

Swoim Klientom oferujemy wyłącznie najlepsze marki dostępne na rynku.

Profesjonalne doradztwo

Profesjonalne doradztwo

Posiadamy szeroką wiedzę dotyczącą oferowanych przez nas produktów. Na pewno doradzimy Ci jaki produkt jest dla Ciebie.

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 300 zł oferujemy darmową dostawę.

Zamówienia wysyłane tego samego dnia

Wysyłka w ten sam dzień

Zamówienia złożone do godziny 13:00 wysyłamy w ten sam dzień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl