Producenci
Najnowsze promocje!
GUM ORTHO - wosk ortodontyczny, bez smakowy
GUM ORTHO - wosk ortodontyczny, bez smakowy
6,99 zł 5,94 zł
szt.
GUM ORTHO - wosk ortodontyczny, miętowy
GUM ORTHO - wosk ortodontyczny, miętowy
6,99 zł 5,94 zł
szt.

Płyny do płukania z chlorheksydyną

Chlorheksydyna jest nazywana złotym środkiem w stomatologii. Jest powszechnie używana w płynach do płukania jamy ustnej w stężeniach 0,02 %0,05%, 0,1% oraz 0,2%. Badania kliniczne wykazały zdolność łączenia się chlorheksydyny z płytką nazębną powodując jej odłączanie się od powierzchni zębów i zahamowanie ponownego tworzenia się ze względu na wysokie działanie antybakteryjne tej substancji. Po przepłukaniu ust chlorheksydyną jej działanie jest podtrzymywane nawet do 8 godzin! 

Badania kliniczne nad korzystnym działaniem chlorheksydyny w walce z chorobami dziąseł są prowadzone od wielu lat i wykazują pozytywne skutki jej używania. Lekarze zalecają stosowanie płukanek z chlorheksydyną w celu zmniejszenia stanu zapalnego dziąseł. Chlorheksydyna najkorzystniej działa po ranym lub wieczornym szczotkowaniu zębów przy pomocy szczotki i pasty.

Płukanki z chlorheksydyną przeznaczone są dla:

  • pacjentów po zabiegach chirurgicznych oraz implantologicznych
  • pacjentów cierpiących na suchość jamy ustnej
  • pacjentów z obniżoną odpornością 
  • pacjentów cierpiących na przerost dziąseł
  • pacjentów z krwawiącymi dziąsłami
  • dzieci z upośledzeniem umysłowym
  • osób z niepełnosprawnościami

Płyny z chlorheksydyną zalecane są także jako środek wspomagający kurację zapalenia dziąseł i jamy ustnej, dla pacjentów noszących protezy zębowe, aparaty ortodontyczne i implanty oraz w przypadku występowania paradontozy.

Jak często i długo stosować płukanki z chlorheksydyną?

To zależy przede wszystkim od stężenia - mniejsze stężenia możemy stosować nawet do 6 miesięcy (0,02% oraz 0,05%), natomiast te ze stężeniem 0,2% maksymalnie do 14 dni. Należy pamiętać o tym, że płukanki z chlorheksydyną, gyd nie zastosujemy się do zaleceń producenta, mogą doprowadzić do przebarwienia zębów. Pamiętajmy! Stosujmy się do zaleceń swojego lekarza stomatologa oraz producenta!

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa produktów już od 300,00 zł! W dni robocze zamówienia wysyłamy do godziny 12:00.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl