CSK-MED.PL
Producenci

Płyny do płukania pozabiegowe, po implantacji zęba

Płyny do płukania jamy ustnej po zabiegu chirurgicznym

Zabiegi chirurgiczne cechują się tym, że musi podczas nich dochodzić do pełnej jałowości - nie ma prawa wedrzeć się żadna bakteria, ponieważ może to powodować liczne powikłania. Po zabiegu również bardzo ważne jest abyśmy dbali o higienę jamy ustnej - stosowanie płukanek antybakteryjnych, szczególnie płynów do płukania jamy ustnej z chlorheksydyną zmniejsza ryzyko powikłań oraz wpływa przyśpieszająco na gojenie się ran. 

Płukanki stosuje się przed i po zabiegach stomatologicznych: usuwanie zębów, zabiegi chirurgiczne, implantacje zębów. Ze względu na bardzo korzystne działanie, kluczowym składnikiem płynów pozabiegowych jest chlorheksydyna w stężeniu 0,12% oraz 0,2%. Chlorheksydyna w stomatologii ze względu na szerokie spektrum działania obejmujące wszystkie bakterie, grzyby i drożdże nazywana jest złotym środkiem. Po wypłukaniu jamy ustnej jej działanie antybakteryjne trwa nawet 8 godzin, ponieważ potrafi ona odłożyć się na śluzówce jamy ustnej.

Stany zapalne pojawiające się w jamie ustnej wpływają niekorzystnie na cały organizm, mogą być przyczyną nawet niektórych chorób tzw. chorób odogniskowych. Najczęściej występującymi stanami zapalnymi, które pojawiają się w jamie ustnej to:

  • afty
  • stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej
  • stan zapalny dziąseł oraz przyzębia - stan ten objawia się między innymi krwawieniem z dziąseł
  • stan zapalny spowodowany utrudnionym wyrzynaniem się zęba mądrości
  • stan zapalny pojawiający się po usunięciu zęba
  • poprotezowe stany zapalne - prowadzi do nich między innymi brak właściwego czyszczenia protezy zębowej

Jak możemy wpływać na stany zapalne w jamie ustnej?

W celu zmniejszania stanów zapalnych powinniśmy przede wszystkim stosować płyny do płukania jamy ustnej, a także pasty do zębów, które posiadają właściwości antyseptyczne. Do stosowania bezpośrednio polecamy także stosowanie specjalnych żeli, które należy stosować bezpośrednio na zmiany. Leczenie chirurgiczne chorób przyzębia to często wymagające zabiegi, które wymagają aby przeprowadzali je wyłącznie specjaliści. Po takich zabiegach także warto korzystać z płukanek z chloheksydyną.

W swoim sklepie posiadamy płyn do płukania jamy ustnej Alfa Implant Care. Płyn z dodatkiem siemienia lnianego jest zalecany po zabiegach implantacji lub ekstrakcji zęba. Alfa Implant Care posiada właściwości antyseptyczne oraz silne właściwości ściągające. Płyn Alfa Implant w swoim składzie nie zawiera alkoholu. Płyn Alfa Implant ułatwia gojenie błon śluzowych, a także hamuje powstawanie płytki nazębnej. Alfa Implant płyn do płukania to także dobre rozwiązanie na krwawiące dziąsła oraz pieczenie jamy ustnej, bądź języka. W skład płukanki wchodzą między innymi rosmarinus officinalis leaf extract, arnica montana flower extract, linum usitatissimum seed extract, chamomilla recutita flower extract, quercus robur bark extract, salvia officinalis extract. Zalecany jest do stosowania bezpośrednio na błonę śluzową.

Po zabiegach implantologicznych polecamy płyn do płukania jamy Curasept ADS Implant posiadający silne działanie odkażające. Płukanie jamy ustnej płynem tłumi rozwój drobnoustrojów, a także wszelkie infekcje jamy ustnej, redukuje osad nazębny, a także przyspiesza wchłanianie wszelkich ważnych substancji. Często zalecany jest także w przypadku chorób przyzębia, ponieważ przyspiesza gojenie ran oraz wpływa korzystnie na system immunologiczny. Drobnoustrojem, który najczęściej powoduje pieczenia są grzyby. Zalecamy w takich przypadkach również stosowanie płynów z chlorheksydyną.

Po zabiegach implantacji lub ekstrakcji zęba zalecamy również stosowanie płynów hiszpańskiej marki PERIO-AID, który działa antybakteryjnie, ogranicza odkładanie się kamienia nazębnego.

Innym płynem zalecanym po zabiegach implantacji lub ekstrakcji zęba jest płyn GUM PAROEX, który występuje w dwóch stężeniach 0,05% oraz 0,12%. Po ekstrakcji zęba (usunięcie zęba) zalecamy korzystanie z płukanek o stężeniu 0,12%. Jednak uczulamy, aby przed korzystaniem z płynów zapoznać się z instrukcją stosowania płynu w twojej przeglądarce, bądź na opakowaniu.

Najnowszymi płynami na stany zapalne są płyny szwajcarkiej marki CURAPROX PERIO PLUS. Szczególnie w przypadkach po zabiegach implantacji lub ekstrakcji zęba zalecamy płyn CURAPROX PERIO PLUS FORTE, który w swoim składzie posiada chlorheksydynę w stężeniu 0,2%. Wpływa na stan flory bakteryjnej, niszcząc potencjalnie niebezpieczne drobnoustroje. W swoim składzie posiada dodatkowo naturalny ekstrakt z gorzkiej pomarańczy, który przez to wzmacnia efektywności walorów płynu, szczególnie tych przeciwbakteryjnych.

Dla stanów zapalnych spowodowanych ze względu choroby dziąseł, bądź przyzębia polecamy również płyn periodontologiczny PERIO KIN. Hiszpańska marka KIN również spełni swoje zadanie antybakteryjne po zabiegach skalingu (usuwanie kamienia nazębnego), kiretażu. Kiertaż jest to ściągnie kamienia nazębnego przez specjalistów z powierzchni korzeni zębów. Jest to kluczowy zabieg, który prowadzi do stopniowego znoszenia stanów zapalnych w obrębie dziąseł oraz kości wyrostak zębodołowego. Krwawienie z dziąseł to jedna z pierwszych objawów chorób dziąseł, nie należy jej bagatelizować, tylko jak najszybciej udać się do specjalisty.

Dlaczego warto Nas wybrać?

Najlepsze produkty do higieny jamy ustnej

Najlepsze marki

Swoim Klientom oferujemy wyłącznie najlepsze marki dostępne na rynku.

Profesjonalne doradztwo

Profesjonalne doradztwo

Posiadamy szeroką wiedzę dotyczącą oferowanych przez nas produktów. Na pewno doradzimy Ci jaki produkt jest dla Ciebie.

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 300 zł oferujemy darmową dostawę.

Zamówienia wysyłane tego samego dnia

Wysyłka w ten sam dzień

Zamówienia złożone do godziny 13:00 wysyłamy w ten sam dzień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl