Najciekawsze wpisy
Właściwa higiena jamy ustnej seniorów

Właściwa higiena jamy ustnej nie zna wieku i należy o nią dbać bez względu na to, ile ma się lat. Pozwoli to na zachowanie stałych zębów jak najdłużej, a tym samym zapewni zdrowy uśmiech na lata. Dobra kondycja jamy ustnej będzie miała poza tym pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Szczoteczki międzyzębowe o rozmiarze 1,1mm

Szczoteczki międzyzębowe 1,1mm

1,1mm

Szczoteczki międzyzębowe przeznaczone są do czyszczenia przestrzeni pomiędzy zębami oraz stanowią uzupełnienie codziennego szczotkowania zębów. Dzięki nim możemy uzyskać doskonały efekt czyszczenia oraz pielęgnacji zębów, ponieważ potrafią one usunąć płytkę nazębną zalegającą nawet w trudno dostępnych obszarach w jamie ustnej.

W swoim asortymencie posiadamy szczoteczki międzyzębowe nie tylko wielu znanych marek, ale także o różnych rozmiarach. Posiadamy rozmiary od 0,4 mm przeznaczone do bardzo małych przestrzeni międzyzębowych aż do 3,3 mm dla szerszych przestrzeni między pomiędzy zębami, a także mix szczoteczek, co z pewnością pomoże Państwu wybrać wielkość szczoteczki.

Przestrzenie międzyzębowe są bardzo ważne, jednak często pomijane w pielęgnacji jamy ustnej. Pozostawianie w tych obszarach płytki bakteryjnej lub płytki nazębnej może powodować próchnicę lub inne, poważniejsze choroby przyzębia. Na szczęście można temu zapobiec. Swoją pielęgnację powinniśmy więc dopełnić używając nić dentystyczną, szczoteczkę międzyzębową, bądź wykałaczkę, które dostępne są w bardzo wielu sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Szczoteczki międzyzębowe są jednak dużo łatwiejsze i wygodniejsze w użyciu w porównaniu z nićmi i wykałaczkami. W łatwy i szybki sposób docierają one i dokładnie oczyszczają nawet tylne zęby w jamie ustnej bez większego wysiłku.

Jednymi z najbardziej popularnych produktów uzupełniających higienę jamy ustnej są szczoteczki międzyzębowe Curaprox 1,1 mm. Szczoteczki te wykonane są z włókna Curen, dzięki czemu są niezwykle elastyczne, co z kolei pozwala na skuteczne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Właściwe usuwanie z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej biofilmu zapobiega chorobom dziąseł, a także chroni zęby przed próchnicą.

Szczoteczki Tepe Original natomiast zostały wyprodukowane zgodnie ze szwedzkim doświadczeniem w dziedzinie stomatologii. Ich mocne, elastyczne włosie charakteryzuje się najwyższą jakością, dla zachowania skuteczności i dokładności. Wygodny uchwyt szczoteczek międzyzębowych Tepe Original zapewnia komfort użytkowania, a kodowanie kolorami ułatwia zapamiętanie Pacjentowi swojego rozmiaru. Opakowanie szczoteczek zawiera nasadkę ochronną, która pozwoli zadbać o włosie i ochroni go przed zniszczeniem oraz wpływem szkodliwych bakterii. Dodatkowo, szczoteczka międzyzębowa Tepe przeznaczona jest także do czyszczenia implantów zębowych oraz aparatów ortodontycznych, co z pewnością spełni oczekiwania klientów.

Bardzo dobrym pomysłem jest także używanie szczoteczek międzyzębowych Interprox Plus, które pomagają chronić powierzchnie zębów oraz przestrzenie pomiędzy zębami przed powstawaniem próchnicy. Końcówki wygięte są pod kątem prostym, co sprawia, że szczoteczka jest łatwiejsza do wprowadzenia w przestrzeń międzyzębową, dzięki czemu nie uszkodzi dziąseł i zapewni odpowiednie oczyszczenie. Rączka szczoteczki jest wygodna i umożliwia sięganie także do tylnych zębów w jamie ustnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl