Producenci

Pasty do zębów

Pasty do zębów

Pasta do zębów ma ogromne znacznie w codziennej higienie jamy ustnej. Czy wiesz, że pasta skraca aż o 1/3 czas potrzebny na czyszczenie uzębienia? Gdy porównamy szczotkowanie zębów z użyciem samej wody do szczotkowania z użyciem pasty, to w tym drugim przypadku dużo szybciej pozbędziemy się całej płytki nazębnej. Pasta do zębów oprócz mechanicznego oczyszczenia powierzchni zębów spełnia również wiele innych, ważnych funkcji. Przede wszystkim odkaża jamę ustną, zwiększa również odporność zębów na próchnicę, korzystnie wpływa na dziąsła, a także ogranicza odkładanie kamienia i miękkich złogów na powierzchni zębów. 

Zastanawiasz się czym się kierować przy wyborze pasty do zębów? Jaka pasta do zębów będzie dla Ciebie idealna? Jakie składniki powinna zawierać, żeby sprostać Twoim wymaganiom?

1. Zawartość fluoru 

Istotną kwestią przy wyborze pasty do zębów jest zawartość fluoru. Optymalna zawartość dla osoby dorosłej to 1450 ppm. Mniejsza ilość fluoru nie zapewni nam wystarczającej ochrony przeciwpróchnicowej. Inaczej to wygląda u dzieci, a zawartość fluoru w paście musi być dostosowana do wieku dziecka. Do mycia zębów dzieci poniżej drugiego roku życia powinno używać się pasty o stężeniu fluoru 500 ppm w ilość ziarna grochu lub pasty o stężeniu fluoru 1000 ppm w śladowych ilościach - wielkości ziarna ryżu. Z kolei dla dziecka w wieku 2-6 lat należy wybrać pastę zawierającą 1000 ppm fluoru i nakładać na szczoteczkę w ilości ziarna grochu. Dzieci powyżej 6 roku życia powinny stosować pastę  zawierającą 1450 ppm fluoru czyli taką jak dorośli.

2. Stopień ścieralności

Wybierając pastę do zębów warto wiedzieć ile wynosi odpowiedni dla nas stopień ścieralności - REA (ścieralność pasty dla szkliwa) 3-15 oraz RDA (ścieralność pasty dla zębiny) 8-40. Co to oznacza w praktyce? Pasty do zębów z wysoką ścieralnością, to przeważnie różnego rodzaju pasty „wybielające”. Zawierają one cząsteczki środków ściernych o dużej średnicy, które skutecznie ścierają zarówno przebarwienia i płytkę nazębną, jak i wierzchnią warstwę szkliwa. Stosując długotrwale takiego typu pasty możemy nabawić się nadwrażliwości, a nawet trwałych ubytków w szkliwie. Dlatego do codziennej higieny jamy ustnej nie zaleca się stosować past o wysokiej ścieralności. W swojej ofercie posiadamy wyłącznie pasty nieszkodliwe dla szkliwa.

3. Pasty wybielające

Jeśli szukasz pasty, która skutecznie rozjaśni twoje zęby i usunie zewnątrzpochodne przebarwienia, np. po kawie, herbacie czy czerwonym winie warto zwracać uwagę czy zawiera takie substancje jak nadtlenek wodoru, nadtlenek karbamidu lub inne związki utleniające. Dobrą opcją są również pasty z węglem aktywnym, jednak muszą być one dobrej jakości. Ważne, żeby pasty takie posiadały odpowiednio małe cząsteczki, które będą polerować powierzchnię zęba, a nie ją rysować. Mogą być także dodatkowo wzbogacone o substancje, które będą wzmacniać szkliwo np. hydroksyapatyt.

4. Zapalenie dziąseł

Osobom z problemami z dziąsłami zaleca się wybieranie past z fluorkiem cyny, zmniejsza on wydzielanie produktów bakteryjnych, które prowadzą do zapalenia dziąseł. Zapobiega także tworzeniu się kamienia, który jest jednym z czynników zapaleń dziąseł i przyzębia. Dodatkowo ma działanie przeciwpróchnicowe oraz redukujące nadwrażliwość. Skuteczne w zwalczaniu zapalenia dziąseł jest również stosowanie pasty do zębów z chlorheksydyną, która działając bakteriobójczo zapobiega odkładaniu się płytki bakteryjnej, a przez to niweluje stan zapalny dziąseł. Jeśli chodzi o składniki działające przeciw odkładaniu kamienia, to oprócz fluorku cyny istotną rolę odgrywa rozpuszczalny pirofosforan. Jest to substancja ścierna, która hamuje procesy krystalizacji w ślinie, a to właśnie one są odpowiedzialne za odkładanie się kamienia na powierzchni zębów.

5. Nadwrażliwość zębów

Jeśli cierpisz na nadwrażliwość zwracaj uwagę czy pasta zawiera związki strontu (octan strontu, chlorek strontu), związki te wchodzą w reakcję ze szkliwem, w wyniku której powstają złogi zatykające kanaliki zębinowe. Zatkane kanaliki zębinowe sprawiają, że nie dochodzi do drażnienia nerwów znajdujących się wewnątrz nich, a to ogranicza ból. Z nadwrażliwością zębów bardzo dobrze sobie radzą również związki fluoru, między innymi wspomniany wyżej fluorek cyny, a także chlorek potasowy i hydroksyapatyt

Dobór pasty do zębów, to bardzo indywidualna sprawa, zależy między innymi od wieku, problemu stomatologicznego z jakim się zmagamy, sposobu szczotkowania zębów, preferencji smakowych i zapachowych czy efektu kosmetycznego jaki chcemy osiągnąć. W zależności czego oczekujemy od pasty, powinniśmy zwracać uwagę na zawarte z niej substancje.

AP-24 NuSkin - wybielająca pasta do zębów 110g AP-24 NuSkin - wybielająca pasta do zębów 110g
Producent: Nuskin
Cena: 48,99 zł 54,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Dlaczego warto Nas wybrać?

Najlepsze produkty do higieny jamy ustnej

Najlepsze marki

Swoim Klientom oferujemy wyłącznie najlepsze marki dostępne na rynku.

Profesjonalne doradztwo

Profesjonalne doradztwo

Posiadamy szeroką wiedzę dotyczącą oferowanych przez nas produktów. Na pewno doradzimy Ci jaki produkt jest dla Ciebie.

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 300 zł oferujemy darmową dostawę.

Zamówienia wysyłane tego samego dnia

Wysyłka w ten sam dzień

Zamówienia złożone do godziny 13:00 wysyłamy w ten sam dzień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl