Producenci

Szczoteczki elektryczne do zębów

Elektryczne szczoteczki do zębów

Na czym polega ich wyższość nad szczoteczkami manualnymi?

Na zamianę szczoteczki manualnej na elektryczną decydujemy się zwykle wtedy, gdy chcemy zwiększyć naszą dbałość o higienę jamy ustnej. Dzieje się to za namową naszego lekarza dentysty czy też sami podejmujemy taką decyzję. W trakcie poszukiwania odpowiedniej szczoteczki na rynku, może przytłoczyć nas różnorodność dostępnych ich rodzajów. Jednak jak już pozna się podstawowe funkcje i zalety tych szczoteczek wybór staje się prostszy. Zapraszamy więc do przeczytania poniższego wpisu.

Co to są szczoteczki elektryczne?

Szczoteczki elektryczne są to takie szczoteczki, w których główka wykonuje zautomatyzowane ruchy dzięki zasilaniu energią elektryczną z akumulatora bądź baterii. 

Szczoteczka elektryczna czy manualna?

Główną zaletą szczoteczek elektrycznych jest fakt, iż wykonują one znacznie więcej ruchów w ciągu minuty niż człowiek jest w stanie wykonać szczoteczką ręczną. Umożliwia to dużo bardziej dokładne wyczyszczenie zębów w tym samym czasie. Kolejnym powodem wyższości szczoteczek elektrycznych jest eliminacja konieczności wykonywania skomplikowanych ruchów. Aby prawidłowo umyć zęby przy użyciu zwykłej szczoteczki trzeba umieć poruszać nią w odpowiedni sposób – stosuje się ruchy wymiatające lub obrotowe. Natomiast używając szczoteczki elektrycznej wystarczy przyłożyć jej główkę do powierzchni zęba, a ona za nas wykona te ruchy. Schemat ruchu główki różni się w zależności od rodzaju szczoteczki elektrycznej. W szczoteczkach rotacyjnych jest to ruch obrotowy, nieraz z dodatkowym ruchem pulsacyjnym (technologia 3D Oral-B). Brak konieczności wykonywania skomplikowanych ruchów stał się przyczyną utartego w społeczeństwie poglądu, że szczoteczki elektryczne są dla ludzi leniwych. Jednak dokładniejsze czyszczenie zębów przy mniejszym nakładzie pracy rodzi sytuację win-win. Dlatego szczoteczki elektryczne są obecnie polecane przez lekarzy dentystów. Są one także odpowiednie dla osób z ograniczoną sprawnością manualną.

Szczoteczki rotacyjne i rotacyjno-pulsacyjne.

Nazywane są także ,,obrotowymi”. Jest to najpopularniejszy rodzaj szczoteczek elektrycznych ze skutecznością potwierdzoną badaniami klinicznymi. Główka w tych modelach szczoteczek wykonuje ruchy obrotowe – naprzemiennie w prawo i w lewo. Ruchy pulsacyjne natomiast to ruchy posuwiste przód – tył. Ruchy posuwiste, przebiegając w kierunku do i od zęba umożliwiają czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Ilość ruchów na minutę różni się w zależności od modelu szczoteczki (średnio 7 600-8 800 ruchów obrotowych i 40 000 pulsacji na minutę).

Charakterystyczny jest kształt główki szczoteczki, która jest mała i okrągła, co pozwala na dotarcie nią do każdego miejsca jamy ustnej. Poszczególne końcówki mogą różnić się układem włosia główki szczoteczki i ze względu na to posiadać dodatkowe korzyści. Na przykład końcówka ORAL-B BRAUN 3D-WHITE posiada oprócz standardowych włókien specjalną gumkę, która poleruje zęby usuwając przebarwienia. Końcówka ORAL-B BRAUN CROSS ACTION ma włókna ustawione pod różnym kątem, które potrafią otoczyć ząb z każdej strony co jeszcze bardziej wpływa na dokładność czyszczenia. Specjalnymi końcówkami są ORAL-B INTERSPACE przeznaczone do oczyszczania powierzchni międzyzębowych. Ich główka posiada tylko 4 pęczki włókien ułożonych zbieżnie co pozwala na wejście do przestrzeni pomiędzy zębami. Ta końcówka jest także polecana dla osób z aparatami ortodontycznymi, z mostami, implantami i koronami.

Droższe modele szczoteczek posiadają dodatkowe funkcje takie jak licznik czasu szczotkowania (2 min), czujnik siły nacisku do powierzchni zęba, różne tryby działania (wybielanie, tryb delikatny, czyszczenie powierzchni języka). Niektóre modele posiadają także w zestawie irygator lub lampę UV do usuwania bakterii z końcówek.

Dlaczego warto Nas wybrać?

Najlepsze produkty do higieny jamy ustnej

Najlepsze marki

Swoim Klientom oferujemy wyłącznie najlepsze marki dostępne na rynku.

Profesjonalne doradztwo

Profesjonalne doradztwo

Posiadamy szeroką wiedzę dotyczącą oferowanych przez nas produktów. Na pewno doradzimy Ci jaki produkt jest dla Ciebie.

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 300 zł oferujemy darmową dostawę.

Zamówienia wysyłane tego samego dnia

Wysyłka w ten sam dzień

Zamówienia złożone do godziny 13:00 wysyłamy w ten sam dzień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl