Najciekawsze wpisy
Właściwa higiena jamy ustnej seniorów

Właściwa higiena jamy ustnej nie zna wieku i należy o nią dbać bez względu na to, ile ma się lat. Pozwoli to na zachowanie stałych zębów jak najdłużej, a tym samym zapewni zdrowy uśmiech na lata. Dobra kondycja jamy ustnej będzie miała poza tym pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Taśmy dentystyczne

Taśmy dentystyczne

Taśmy dentystyczne

Czyszczenie zębów nicią dentystyczną stanowi istotny element codziennej higieny jamy ustnej, wspomagając usuwanie zanieczyszczeń z obszarów, do których nie dociera szczoteczka. Jeżeli posiadamy cienkie przestrzenie międzyzębowe, warto skorzystać z taśm dentystycznych, które są cieńsze od tradycyjnych nici, lecz szersze, wyglądają niczym tasiemka. Używanie ich sprzyja dokładnemu czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych.

Nić dentystyczna to podstawowy artykuł do higieny jamy ustnej - obecnie dużo klientów wybiera wygodniejsze dla nich taśmy dentystyczne.

Taśma dentystyczna jest cieńsza na grubość niż standardowa nić dentystyczna oraz szersza - łatwiej wnika do wąskich przestrzeni międzyzębowych.

W swojej ofercie posiadamy taśmy dentystyczne, wielu renomowanych światowych producentów artykułów do higieny jamy ustnej:

 1. CURAPROX DF 820 - taśma dentystyczna pokryta teflonem PTFE, dzięki czemu bez problemu prześlizguje się przez przestrzenie międzyzębowe. Codzienne czyszczenie zębów nicią dentystyczną powinno być codziennym elementem higieny jamy ustnej – jest to jeden ze sposobów na usunięcie resztek jedzenia oraz osadu z przestrzeni pomiędzy zębami. Zaniechanie stosowania nici dentystycznej prowadzi do przebarwień, ubytków oraz chorób dziąseł, a także do nieprzyjemnego zapachu z ust. Do higieny jamy ustnej stosuj wyłącznie najlepsze produkty. Szwajcarska marka Curaprox posiada w swojej ofercie wyłącznie bardzo dobrej jakości nici dentystyczne, które bez problemu usuną pokarm oraz płytkę nazębną między zębami.
 2. CURASEPT - taśma dentystyczna z chlorheksydyną. Taśma włoskiego producenta skutecznie usuwa płytkę nazębną, zapewnia uczucie świeżości. Genialnie sprawdzi się u pacjentów korzystających z aparatów ortodontycznych. Taśma dentystyczna CURASEPT jest bardzo odporna, delikatna, a co najważniejsze bezpieczna dla zębów i dziąseł. Taśma oraz nici CURASEPT dla zwiększenia ich właściwości oraz łatwości oczyszczania posiadają powierzchnię pokrytą teflonem.
 3. VITIS TAPE - taśma dentystyczna. Taśma łatwo wnika do wąskich przestrzeni międzyzębowych przynosząc pełne odświeżenie i oczyszczenie jamie ustnej. Woskowana nić dentystyczna VITIS oczyszcza wszelkie zakamarki oraz powierzchnie zębów.
 4. PIKSTERS - taśma dentsytyczna, nić dentystyczna
 5. KIN - taśma dentystyczna
 6. ORAL B SATIN TAPE - taśma dentystyczna do oczyszczania zębów. ORAL B Satin Tape to jeden z najbardziej popularnych produktów w naszym sklepie. Posiadamy również ORAL B SATIN FLOSS nić dentystyczna woskowana.
 7. MIRAFLOSS IMPLANT - nić dentystyczna, taśmy dentystyczne do oczyszczania zębów oraz implantów.

Przestrzenie międzyzębowe to genialne środowisko do odkładania się niebezpiecznej dla naszych zębów płytki nazębnej, która kumuluje się na linii dziąseł i zębów. Najczęściej spotykamy ją jako osad o białożółtawym zabarwieniu między zębami siecznymi w żuchwie, a także zębach bocznych szczęki oraz żuchwy. Nie oczyszczana płytka nazębna, po kilku dniach może przeobrażać się w bardziej zorganizowaną strukturę, którą jest kamień nazębny. Nić dentystyczna nie pomoże nam w oczyszczaniu kamienia. Najbardziej polecaną metodą usuwania kamienia nazębnego z zębów oraz przestrzeni międzyzębowych jest skaling zębów. Polega na oczyszczaniu zębów specjalnym skalerem ultradźwiękowym przez wykwalifikowaną osobę - lekarza stomatologa, bądź higienistkę stomatologiczną.

W obecnych czasach popularne stają się domowe skalery ultradźwiękowe - odradzamy zakup takiego rodzaju urządzeń. Po pierwsze urządzenia takie są bardzo słabej jakości, bez chłodzenia wodnego. Korzystając z tego typu urządzeń do ściągania kamienia nazębnego możemy narobić więcej szkody niż pożytku.

Jak korzystać z taśmy dentystycznej?

 1. Przygotuj około 50 cm taśmy dentystycznej i nawiń dookoła palców środkowych obu dłoni.
 2. Następnie napnij taśmę, używając kciuka i palców wskazujących, tak by między palcami zostało ok. 2,5-3 cm nici.
 3. Lekkim zygzakiem wprowadź taśmę pomiędzy zęby.
 4. Otocz taśmą każdą stronę zęba, postaraj się uformować z niej literkę U wokół wybranego zęba.
 5. Delikatnie przesuwaj taśmą w górę i w dół po powierzchni zęba oraz pod linią dziąseł.
 6. Wyczyść w ten sposób każdy ząb, wykorzystując za każdym razem czysty odcinek taśmy

 

Taśmy dentystyczne to pewność dokładnego oczyszczania zębów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl