CSK-MED.PL
Producenci
Opcje przeglądania (Rozwiń)

Płyny ortodontyczne do płukania jamy ustnej

Płyny do płukania jamy ustnej do aparatu ortodontycznego

Płukanie jamy ustnej pozwala na usunięcie resztek po posiłkach, których zaleganie może być problemem dotyczącym szczególnie osób użytkujących aparat stały. Płukanki posiadają w swoim składzie substancje zapobiegające tworzeniu się płytki nazębnej oraz kamienia nazębnego (np. płyn VITIS Orthodontic). Płukanie jamy ustnej jest niezwykle ważne dla osób korzystających z aparatów ortodontycznych, ponieważ pozwala chronić zęby i dziąsła - utrzymując czystość, świeżość i zdrowie jamy ustnej.

Powinniśmy szczególnie dbać o codzienną higienę jamy ustnej nosząc aparat ortodontyczny, czy to stały założony na zęby w formie zamków oraz łuków czy zdejmowanych aparatów ortodontycznych.

Szkliwo zębów, na których nałożone są zamki aparatów ortodontycznych jest bardzo narażone na odwapnienie oraz płytkę nazębną. Jeśli wokół zamków pojawiają Ci się białe plamy to znaczy, że Twoje szkliwo nie otrzymuje odpowiedniej dawki wapnia oraz fluoru. W takim przypadku przede wszystkim trzeba skorzystać z pasty GC TOOTH MOUSSE oraz sięgnąć po specjalistyczne płyny do płukania dla osób podczas leczenia ortodontycznego.

Dla osób noszących aparaty ortodontyczne w swojej ofercie posiadamy specjalne, dedykowane dla nich płyny do płukania jamy ustnej:

 • ortodontyczny płyn VITIS ORTHODONTIC - posiada szerokie właściwości bakteryjne. W odróżnieniu od innych płynów płyn VITIS ORTHODONTIC bardzo dobrze doczyszcza metalowe elementy w aparacie ortodontycznym
 • płyn do płukania ust GUM SUNSTAR ORTHO - przeznaczony jest do codziennej higieny jamy ustnej i koi często pojawiające się podrażnienia, które mogą pojawić się podczas leczenia ortodontycznego przez wystające metalowe elementy.
 • płyn do płukania jamy ustnej KIN ORTHO - dostępny w dwóch wyjątkowych smakach - truskawkowym oraz miętowym. Płyny do płukania KIN mają bardzo wysokie działanie antybakteryjne eliminując krwawienie dziąseł, usuwają resztki pokarmów, które mogą gromadzić się pod elementami aparatów ortodontycznych.

Z każdym rokiem coraz więcej światowych producentów artykułów do higieny jamy ustnej decyduje się wprowadzać do swojej oferty linie przeznaczone dla osób z aparatami ortodontycznymi. Najważniejszymi cechami, jakimi powinny charakteryzować się idealne płyny do płukania dla aparatu ortodontycznego:

 • działanie remineralizujące powierzchni zębów - warto, aby specjalistyczne płyny dla pacjentów z aparatem ortodontycznym w swoim składzie posiadały fluorek sodu, bądź nanohydroksyapatyt. Dzięki takiemu składowi unikamy białych plam na zębach.
 • właściwości antybakteryjne
 • nawilża jamę ustną, skutecznie radząc sobie z suchością jamy ustnej
 • ich regularne stosowanie powoduje codzienne oczyszczanie zębów z płytki nazębnej. Dodatkowo przy właściwych składnikach w płynie (np. chlorheksydyna, chlorek cetylopirydyny) płytka nazębna nie odkłada się tak chętnie na zębach, więc warto aby i te składniki posiadał płyn do płukania jamy ustnej.
 • odświeża oddech - w swoim składzie posiada np. jony cynku, które skutecznie neutralizują nieprzyjemny zapach
 • bardzo ważne, aby płyn do płukania jamy ustnej w swoim składzie nie posiadał alkoholu. Kiedyś dużo producentów stosowało alkohol ze względu na niszczące działanie skierowane na bakterie powodujące zapalenie dziąseł. Obecnie wiadomo, że inne składniki mają podobne, a nawet lepsze działanie. Alkohol w płynie do płukania jamy ustnej może powodować wysuszanie błony śluzowej jamy ustnej.

KIN ORTHO to płyn do płukania jamy ustnej dla pacjentów z aparatem ortodontycznym, który w swoim składzie posiada:

 • fluor, 500ppm - zapewnia remineralizacje naszym zębom
 • chlorek cetylopirydyny - ma szerokie działanie antybakteryjne oraz antywirusowe w jamie ustnej
 • prowitamine B5 oraz witamina E, która powoduje regenerację dziąseł

Płyn do płukania jamy ustnej dostępny jest w smaku truskawkowym oraz miętowym.

GUM ORTHO to również specjalistyczny płyn wspomagający higienę jamy ustnej pacjentów korzystających z aparatu ortodontycznego. W swoim składzie również posiada fluor 400ppm, antybakteryjny chlorek cetylopirydyny, a także witaminę E. GUM ORTHO to seria posiadająca dużą ilość produktów na aparat ortodontyczny. W tym między innymi wosk ortodontyczny łagodzący podrażnienia, który utrzymuje się dłuższy czas na elementach aparatu, specjalistyczna pasta do zębów oraz szczoteczka ortodontyczna do zębów. Higienę jamy ustnej z aparatem możemy również właściwie utrzymywać na wyjeździe stosując podróżną szczoteczkę ortodontyczną do zębów GUM ORTHO.

Nasz sklep internetowy posiada w ofercie płyny do płukania jamy ustnej VITIS ORTHODONTIC o pojemności 150 mililitrów oraz 500 mililitrów. Hiszpańskiej produkcji płyn posiada genialny, jabłkowy smak, a także eliminuje wszelkie podrażnienia, prowadząc do szybkiej regeneracji błony śluzowej. Płyny do płukania jamy ustnej VITIS ORTHODONTIC eliminują płytkę nazębną więc są także przeznaczone do stosowania dla osób borykających się z zapaleniem dziąseł.

Jak korzystać z ortodontycznego płynu do płukania jamy ustnej?

Stosuj płyn bezpośrednio po szczotkowaniu oraz nitkowaniu zębów. Nie zapominaj o nitkowaniu zębów nosząc stały aparat ortodontyczny. Jest to bardzo ważne. Z płynu korzystaj dwa razy dziennie. Najlepiej po płukani jamy ustnej nic nie pij i nie jedz przez 15 minut, tak aby aktywnie składniki płynu miały odpowiednio długi czas na działanie.

Jakie inne płyny można stosować podczas leczenia aparatem ortodontycznym

 • z chlorheksydyną (stężenie 0,05%, bądź 0,12%) - koniecznie przed stosowaniem zapoznaj się z instrukcją stosowania. Płyn z chlorheksydyną zbyt często stosowany może prowadzić do przebarwienia zębów

Czy stosować płyny bez fluoru przy leczeniu stałymi aparatami ortodontycznymi?

Doradzamy, aby osoby korzystające ze stałych aparatów ortodontycznych korzystały z płukanek, które w swoim składzie zawierają fluor.

Dlaczego płukanie jamy ustnej jest ważne?

Codzienne płukanie jamy ustnej powoduje szerokie działanie niszczące bakterie, działanie remineralizujące. Szczotkowanie jamy ustnej odpowiednią pastą nie usuwa całej płytki nazębnej, a płyn do płukania dociera właśnie tam, gdzie zwykła manualna szczoteczka nie dotrze. Tym bardziej w przypadku aparatów ortodontycznych, który ma jeszcze więcej miejsc, w których może zalegać płytka nazębna.

Dlaczego warto Nas wybrać?

Najlepsze produkty do higieny jamy ustnej

Najlepsze marki

Swoim Klientom oferujemy wyłącznie najlepsze marki dostępne na rynku.

Profesjonalne doradztwo

Profesjonalne doradztwo

Posiadamy szeroką wiedzę dotyczącą oferowanych przez nas produktów. Na pewno doradzimy Ci jaki produkt jest dla Ciebie.

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 300 zł oferujemy darmową dostawę.

Zamówienia wysyłane tego samego dnia

Wysyłka w ten sam dzień

Zamówienia złożone do godziny 13:00 wysyłamy w ten sam dzień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl