Najciekawsze wpisy
Właściwa higiena jamy ustnej seniorów

Właściwa higiena jamy ustnej nie zna wieku i należy o nią dbać bez względu na to, ile ma się lat. Pozwoli to na zachowanie stałych zębów jak najdłużej, a tym samym zapewni zdrowy uśmiech na lata. Dobra kondycja jamy ustnej będzie miała poza tym pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Żele do wybielania zębów

Żele do wybielania zębów

Żele do wybielania zębów

Obecnie wykorzystywanie żeli do wybielania zębów jest najskuteczniejszą metodą ich wybielania. Główny składnik - nadtlenek wodoru - powoduje utlenienie struktur zęba, usuwając w ten sposób przebarwienia zębów, co objawia się genialnym efektem białego uśmiechu. W swojej ofercie posiadamy jedynie oryginalne oraz najbardziej skuteczne żele!

Kawa, herbata, wino czy palenie papierosów przyczyniają się do zmiany koloru zębiny. Najlepszą metodą na to jest żel wybielający stosowany w formie wybielania nakładkowego. Żele do wybielania powodują likwidowanie przebarwień poprzez ich utlenienie, a właściwa struktura zęba pozostaje nienaruszona. Dodatkowo, wybielanie zębów żelem jest łatwe i szybkie w użyciu, co zdecydowanie zachęca do ich systematycznego stosowania.

W asortymencie naszego sklepu internetowego można znaleźć żele wybielające zęby Opalescence. Jest on uważany za najlepszy żel wybielający.

Żele Opalescence dostępne są w trzech smakach: neutralnym, miętowym oraz melonowym. Jest to bezpieczny żel do wybielania zębów w warunkach domowych. Jest on niezwykle skuteczny oraz pozwala na wybielenie przebarwień zębów. Dodatkowo, do zestawu dołączane są nakładki termokurczliwe - na górny i dolny łuk zębowy. Żel wybielający do zębów Opalescence posiada w swoim składzie nadtlenek karbamidu, który pod wpływem śliny w jamie ustnej, uwalnia nadtlenek wodoru - aktywną substancję wybielającą zęby. Azotan potasu również zawarty w żelu jest substancją zapobiegającą nadwrażliwości zębów. W trakcie wybielania zębów żelem Opalescence może wystąpić tymczasowa nadwrażliwość zębów na zimno, która z reguły ustępuje w ciągu jednego do trzech dni po zakończeniu kuracji. Jeśli natomiast zauważysz wzmożoną nadwrażliwość zębów, polecamy zaopatrzyć się w żel przeciwko nadwrażliwości zębów producenta Opalescence -Ultra EZ, który znosi uczucie nadwrażliwości, co zwiększa komfort kuracji. Działanie żeli Opalescence: nadtlenek wodoru powoduje utlenienie struktur zęba, usuwając w ten sposób przebarwienia zębów, co objawia się idealnym efektem białego uśmiechu. Czego należy unikać podczas kuracji:

 • spożywania kolorowych potraw przez co najmniej 3 doby
 • bardzo gorących, bądź bardzo zimnych napojów i pokarmów
 • palenia papierosów

Wybielanie zębów przy użyciu Opalescence jest skuteczne przy rozjaśnianiu całych łuków zębowych jak i pojedynczych zębów, a nawet fragmentów zęba. Należy jednak pamiętać, że uzupełnienia protetyczne, takie jak korony, licówki, mosty oraz wypełnienia (plomby) nie zmieniają koloru podczas kuracji. Po wybieleniu zębów w razie potrzeby lekarz stomatolog może wymienić je na jaśniejszy kolor.

Rezultaty stosowania żeli wybielających widoczne są już po kilku dniach stosowania.

Sposób użycia żeli do wybielania zębów:

 1. Nałożyć żel nie więcej niż 1/3 lub 1/2 zawartości strzykawki do jednej nakładki.
 2. Wyszczotkować zęby i założyć nakładkę, lekko ją docisnąć.
 3. Nakładkę należy trzymać na zębach 6-8 godzin na dobę.
 4. Po wyjęciu nakładek, resztki żelu należy wypluć - ważne jest, aby ich nie połknąć.
 5. Nakładki umyć pod bieżącą zimną wodą.

Proces wybielania zębów żelami Opalescencetrwa 8-10 dni.

Dla podtrzymania efektu polecamy pastę do zębów Opalescence, która doskonale utrzymuje efekt wybielania na długi czas. Cała kuracja wybielająca produktami Opalescence jest efektywna i bezpieczna oraz nie podrażnia dziąseł.

Sposób przygotowania nakładek termokurczliwych do stosowania z żelem:

 • do miski należy wlać wodę o temperaturze około 70 stopni
 • umieścić całą nakładkę w wodzie, trzymając ją za uchwyt
 • po upływie 7-10 sekund można zauważyć deformację nakładek pod wpływem ciepła, w tym momencie należy wyjąć nakładki z wody
 • umieścić w jamie ustnej na wybranym łuku zębowym
 • wysysać powietrze występujące między nakładkami a zębami oraz w tym samym czasie dociskać nakładki do zębów palcami od strony języka i policzka, dzięki czemu nakładki idealnie dopasują się do zębów
 • usunąć nakładki do wybielania z buzi
 • odciąć uchwyt
 • przepłukać nakładki zimną wodą

Wybielanie zębów często wiąże się z nadwrażliwością w jamie ustnej, dlatego w ofercie swojego sklepu posiadamy także żel znoszący nadwrażliwość zębów podczas ich wybielania - Ultra EZ, który koi ból pacjenta i pozwala kontynuować kurację żelami wybielającymi. Jego stosowanie jest identyczne jak w przypadku żeli wybielających. Preparat aplikuje się na nakładki i nakłada się na zęby na 2-3 godziny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl