Jaki gryzak wybrać dla swojego dziecka?
Jaki gryzak wybrać dla swojego dziecka?

Ząbkujący maluszek, którego swędzą dziąsła, by poczuć ulgę, gryzie i bierze do buzi wszystko wokół. Świetnym rozwiązaniem są wtedy gryzaki, których na rynku znajdujemy bardzo dużo, ale pojawiają się pytania. Który gryzak wybrać? Który będzie dla dziecka bezpieczny?

czytaj całość »
Jak prawidłowo szczotkować zęby?
Jak prawidłowo szczotkować zęby?

Mycie zębów to czynność, którą powinniśmy wykonywać co najmniej dwa razy dziennie przez dwie minuty. Wydaje się, że to nic prostszego? Otóż nie do końca. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że nieodpowiednia technika mycia zębów, czy źle dobrana szczoteczka mogą mieć przynieść skutki dalekie od zamierzonych. Złe szczotkowanie może prowadzić do ścierania zębów, recesji dziąseł, dalszego odkładania się płytki nazębnej.

czytaj całość »
Nici dentystyczne - jakie są rodzaje oraz jak nitkować zęby
Nici dentystyczne - jakie są rodzaje oraz jak nitkować zęby

Czy wiesz, że około 40% powierzchni całego uzębienia, stanowią powierzchnie styczne? Niestety, wyłącznie poprzez codzienne szczotkowanie, nie jesteśmy w stanie skutecznie wyczyścić całych zębów oraz dziąseł.  Brak higieny przestrzeni międzyzębowych prowadzi do zalegania w tych miejscach, zarówno resztek pokarmowych, jak i płytki bakteryjnej. Stąd już prosta droga do próchnicy oraz chorób dziąseł. Dlatego nitkowanie zębów powinno wejść wszystkim w nawyk i stać się codziennym rytuałem. A zatem, w jaki sposób można dostać się do przestrzeni międzyzębowych? I jak dbać o ich higienę? Najtańszym oraz najpopularniejszym rozwiązaniem są nitki dentystyczne.

czytaj całość »
Wybarwianie płytki nazębnej - dla kogo i jak to robić?
Jak wybarwiać płytkę nazębną?

Płytka nazębna to miękki, kremowego koloru osad odkładający się na zębach już po kilku godzinach po umyciu zębów. W jej skład wchodzą głownie węglowodany, ale także bakterie, które mogą powodować próchnicę zębów. Nieusuwana płytka nazębna po kilku dniach pod wpływem śliny ulega zwapnieniu i tworzy się brunatny kamień nazębny, który jest o wiele cięższy do usunięcia. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie oczyszczać zęby z osadzającej się płytki nazębnej, która ma bardzo zbliżony kolor do naszych naturalnych zębów, więc dostrzeżenie jej nie jest łatwą sprawą. Z pomocą przychodzą produkty do wybarwiania płytki nazębnej, dzięki którym możemy dostrzec płytkę na każdej powierzchni. 

czytaj całość »
Jak odpowiednio dbać o protezę zębową?
Jak odpowiednio dbać o protezę zębową?

Niezwykle ważna jest dbałość o czystość protez. Materiał, z którego wykonane są protezy sprzyja gromadzeniu się bakterii i grzybów, jak również zaleganiu resztek pokarmowych. Nieuchronnie prowadzi to do ich fermentacji i gnicia. Nieprawidłowa higiena protezy to ryzyko infekcji grzybiczych, nawracających zapaleń kącików ust, skrócenie okresu ich użytkowania, zmiana smaku spożywanych pokarmów, czy obecność nieprzyjemnego zapachu z ust. Dbając więc codziennie o stan protez, dbasz o lepszy komfort życia, ale także o własne zdrowie.

czytaj całość »
Leczenie kanałowe - na czym polega?
Leczenie kanałowe - na czym polega?

Żeby zrozumieć na czym polega leczenie kanałowe, ważne jest aby zrozumieć jak zbudowany jest ząb. Każdy ząb posiada koronę i korzeń/korzenie. Koroną nazywamy tę część zęba, która widoczna jest w jamie ustnej, z kolei korzenie zębów osadzone są w zębodołach w kości, która pokryta jest dziąsłem. Każdy ząb zbudowany jest również z kilku warstw - najbardziej wierzchnią warstwą korony jest szkliwo, pod szkliwem znajduje się zębina, natomiast pod zębiną mieści się miazga zęba. Miazga zęba to galaretowata tkanka wypełniająca komorę i kanały, które otoczone są zębiną. Miazga pełni niezwykle ważne funkcje - dzięki niej zęby żyją. W tkance tej znajdują się naczynie krwionośne, które dostarczają niezbędne składniki odżywiające ząb oraz komórki układu odpornościowego, które pomagają w obronie przed działaniem bakterii próchnicotwórczych. Miazga odpowiada również za unerwienie zęba i odczuwanie bólu, dlatego kiedy dojdzie do jej zakażenia odczuwamy tak silny ból. 

czytaj całość »
Jak dbać o higienę języka i jak go dokładnie czyścić?
Jak dbać o higienę języka i jak go dokładnie czyścić?

Higiena języka jest często pomijana przez większą ilość pacjentów, a ze względu na specyficzną budową języka jest ona niezwykle ważna. Nasz język wyposażony jest w wiele rodzajów brodawek - są to brodawki okolone, brodawki liściaste, brodawki nitkowate oraz brodawki grzybowate. Taka budowa języka sprzyja, aby odkładały się między tymi brodawkami bakterie, które mogą powodować nieświeży oddech, ale nie tylko.

czytaj całość »
Problemy i higiena jamy ustnej u chorych na cukrzycę
Problemy i higiena jamy ustnej u chorych na cukrzycę

Cukrzyca jest chorobą ogólnoustrojową, w wyniku której pacjenci borykają się z różnymi powikłaniami. Niestety, jama ustna również nie jest obojętna na to schorzenie, a w przebiegu cukrzycy może dochodzić do powstawania różnych zmian w obrębie jamy ustnej chorego.

czytaj całość »
Co to jest erozja zębów i jak sobie z nią radzić?
Co to jest erozja zębów i jak sobie z nią radzić?

Erozja to utrata szkliwa, a w późniejszych fazach nawet zębiny, w wyniku długotrwałego, rozpuszczającego działania kwasów. Dodatkowo dużą rolę w powstawaniu erozji odgrywa mechaniczne ścieranie rozmiękczonego szkliwa np. szczotkowanie zębów zbyt twardą szczoteczką i złą techniką.

czytaj całość »
Strach przed dentysta - jak go pokonać?
Strach przed dentysta - jak go pokonać?

Dentofobia czyli lęk przed leczeniem stomatologicznym to bardzo powszechne zjawisko. Wiele osób myśli, że strach przed dentystą dotyczy tylko dzieci, jednak dorosłe osoby również borykają się z tym kłopotem, i w rzeczywistości nie jest to rzadkość. Silna dentofobia jest faktycznie bardzo poważnym problemem. 

czytaj całość »
Higiena jamy ustnej u pacjentów onkologicznych

Z roku na rok u coraz większej liczby ludzi diagnozuje się chorobę nowotworową. Lokalizacją szczególnie dotkniętą tym problemem jest obszar głowy i szyi, w tym jama ustna. Światowa Organizacja zdrowia podaje około 600 tys. nowych przypadków raka głowy i szyi rocznie. W Polsce raki tego rejonu ciała stanowią 5-8% wszystkich chorób nowotworowych. Rozwija się także diagnostyka oraz terapia tej choroby. Wykrytą we wczesnym stadium można całkowicie wyleczyć. Najczęściej stosowaną metodą leczenia jest zabieg chirurgiczny, nieraz wspomagany radioterapią, bądź chemioterapią. Jednak postępowanie takie jest obciążające dla pacjenta i nierzadko prowadzi do powikłań. W czasie leczenia obowiązkowe jest przestrzeganie perfekcyjnej higieny jamy ustnej oraz zapobieganie objawom niepożądanym.

czytaj całość »
Rodzaje manualnych szczoteczek do zębów

Szczoteczki do zębów dzielimy głównie na szczoteczki manualne, które posiada w łazienkach większość z nas oraz soniczne i elektryczne. Eksperci spierają się które z szczoteczek są lepsze - czy soniczne, czy jednak elektryczne. Korzystanie z szczoteczek manualnych nie pozwoli osiągnąć takich efektów jak korzystanie z szczoteczek sonicznych oraz elektrycznych (chyba, że osoba korzystająca z nich opanowała do perfekcji techniki szczotkowania zębów oraz myje zęby około 5 minut), lecz bardzo duża ilość pacjentów po prostu woli z nich korzystać, przez ich prostotę. Osoby takie nie muszą się na przykład martwić o naładowanie szczoteczek czy wymianę końcówek na nowe - po prostu pójdą do sklepu i kupią sobie nową szczoteczkę, gdzie cena nowej szczoteczki manualnej nawet tej z najwyższej półki jest znacznie niższa niż wymienne końcówki do szczoteczek elektrycznych czy sonicznych. 

czytaj całość »
Płyny do płukania jamy ustnej - czy naprawdę są skuteczne

Higiena jamy ustnej u większości z nas opiera się wyłącznie na codziennym szczotkowaniu zębów. Zapominamy o jeszcze dwóch bardzo ważnych czynnościach: higiena przestrzeni międzyzębowych (używając irygatora, szczoteczek międzyzębowych czy nici dentystycznych) oraz płukanie jamy ustnej odpowiednim płynem. Na rynku istnieje wiele płynów, które różnią się składem oraz kierunkiem działania - jedne pomagają utrzymać biel zębów, drugie z chlorheksydyną pomagają w zwalczaniu paradontozy.

czytaj całość »
Chlorheksydyna w higienie jamy ustnej

Chlorhekysydna jest złotym standardem w stomatologii ze względu na szerokie spektrum działania obejmujące bakterie gram (+), bakterie gram (-), bakterie beztlenowe oraz tlenowe. Jest używana przez lekarzy stomatologów podczas leczenia endodontycznego do dezynfekcji kanałów korzeniowych oraz przed zabiegami chirurgicznymi. Chlorheksydynę także mogą używać pacjenci w terapii domowej, lecz trzeba pamiętać o tym, że produkt może powodować przebarwienia zębów. Jeżeli przed korzystaniem z produktu zapoznasz się dokładnie ze sposobem jego używania nic Ci nie grozi. 

Spektrum obejmuje również grzyby oraz drożdże. Jak już wcześniej wspomniano spektrum Perio Aid obejmuje bakterie włączając w to Pseudomonas Gingivalis, czyli bakterię wywołującą zapalenie dziąseł. Związek ten ma również zdolność do łączenia się z powierzchnią błony śluzowej jamy ustnej i płytką nazębną, stąd jest uwalniana stopniowo przez 8-12 godzin, przedłużając w ten sposób swoje działanie antyseptyczne.

czytaj całość »
Halitoza - jak skutecznie z nią walczyć?

Nieświeży oddech jest bardzo często spotykanym problemem w społeczeństwie i dotyka prawie co 4 osobę na świecie. Halitoza (halitosis) była już opisywana w Księdze Hioba - jest to przypadłość cuchnącego oddechu z jamy ustnej. Nieświeży oddech może obniżyć samoocenę oraz odpychać od nas swoich rówieśników w pracy, bądź szkole. Warto zauważyć, że podstawowa higiena jamy ustnej może nie wystarczać, ponieważ wielu z nas ma o wiele większą skłonność do halitozy. U takich osób niezbędna jest dodatkowa oraz częsta higiena jamy ustnej, dieta oraz np. niepalenie tytoniu.

czytaj całość »
Artykuły do higieny jamy ustnej

Dlaczego warto Nas wybrać?

Najlepsze produkty do higieny jamy ustnej

Najlepsze marki

Swoim Klientom oferujemy wyłącznie najlepsze marki dostępne na rynku.

Profesjonalne doradztwo

Profesjonalne doradztwo

Posiadamy szeroką wiedzę dotyczącą oferowanych przez nas produktów. Na pewno doradzimy Ci jaki produkt jest dla Ciebie.

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 300 zł oferujemy darmową dostawę.

Zamówienia wysyłane tego samego dnia

Wysyłka w ten sam dzień

Zamówienia złożone do godziny 13:00 wysyłamy w ten sam dzień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl