CSK-MED.PL
Jak wybrać odpowiedni smoczek dla dziecka?
Jak wybrać odpowiedni smoczek dla dziecka?

Rodzice kompletujący wyprawkę dla swojego dziecka na listę niezbędnych akcesoriów wpisują również smoczek. Problem pojawia się, gdy staje się przed wyborem odpowiedniego, gdyż ich liczba na rynku jest naprawdę oszałamiająca. Kształt, kolor, materiał, z którego są wykonane czy ich funkcja mogą spowodować istny zawrót głowy u nie jednego rodzica. Zatem czym się kierować przy wyborze smoczka, by przede wszystkim dziecku nie zaszkodzić?

czytaj całość »
Węgiel aktywny w produktach do higieny jamy ustnej
Węgiel aktywny w produktach do higieny jamy ustnej

W ostatnich latach węgiel aktywny zrobił furorę w kosmetologii, również znajdując zastosowanie w produktach do higieny jamy ustnej. Węgiel aktywny bowiem, nie tylko hamuje rozwój bakterii, ale również wyraźnie rozjaśnia szkliwo zębów oraz podtrzymuje ich biel. Dodatkowo pochłania lotne związki zapachowe, które są odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach z ust.

czytaj całość »
Szyny relaksacyjne na bruksizm
Szyny relaksacyjne na bruksizm

Gdy zauważymy u siebie objawy bruksizmu powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem dentystą, gdyż nieleczone schorzenie może prowadzić do wielu przykrych skutków. Bruksizm powinien być bowiem leczony przez specjalistę, najlepiej specjalizującym się w leczeniu schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego. Bez pomocy lekarza można jedynie ukrywać objawy i spowalniać rozwój choroby.

czytaj całość »
Grzybica jamy ustnej - przyczyny, objawy i leczenie
Grzybica jamy ustnej - przyczyny, objawy i leczenie

Jeśli zauważymy w obrębie jamy ustnej takie objawy jak pieczenie, ból, popękane kąciki warg i zajady, biały nalot na języku lub jego owrzodzenie, zaczerwienienie języka oraz towarzyszącą tym objawom suchość w jamie ustnej i nieprzyjemny zapach z ust, absolutnie nie powinniśmy tych symptomów bagatelizować tylko zdecydować się na szybki kontakt z lekarzem stomatologiem, najlepiej specjalizującym się w periodontologii. Powyższe objawy mogą bowiem świadczyć o grzybicy, która nieleczona może spowodować wiele spustoszeń w organizmie. Uwaga! Grzybica jamy ustnej jest zaraźliwa, więc tym bardziej nie należy jej bagatelizować. 

czytaj całość »
Jak dbać o aparat ortodontyczny? Zdejmowany oraz stały.
Jak dbać o aparat ortodontyczny? Zdejmowany oraz stały.

Aparat ortodontyczny jest bardzo popularnym narzędziem stosowanym dla uzyskania prawidłowego zgryzu. Jednak, by zamierzone efekty zostały osiągnięte, niezbędna jest też właściwa higiena jamy ustnej, samego aparatu ortodontycznego oraz odpowiednia dieta. Tak więc od momentu wyjścia z gabinetu ortodonty duża odpowiedzialność spoczywa na samym pacjencie.

czytaj całość »
Choroba przyzębia - objawy oraz leczenie
Choroba przyzębia - objawy oraz leczenie

Zdrowe zęby to również zdrowe dziąsła. Od ich stanu może zależeć kondycja i jakość naszego życia. Niewłaściwa higiena jamy ustnej często prowadzi do rozwinięcia się choroby przyzębia. Z kolei chore przyzębie może przyczynić się do rozwinięcia wielu chorób, np. cukrzycy, osteoporozy czy reumatoidalnego zapalenia stawów. Choroby przyzębia są również bardzo groźne podczas ciąży.

czytaj całość »
Artykuły do higieny jamy ustnej

Dlaczego warto Nas wybrać?

Najlepsze produkty do higieny jamy ustnej

Najlepsze marki

Swoim Klientom oferujemy wyłącznie najlepsze marki dostępne na rynku.

Profesjonalne doradztwo

Profesjonalne doradztwo

Posiadamy szeroką wiedzę dotyczącą oferowanych przez nas produktów. Na pewno doradzimy Ci jaki produkt jest dla Ciebie.

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 300 zł oferujemy darmową dostawę.

Zamówienia wysyłane tego samego dnia

Wysyłka w ten sam dzień

Zamówienia złożone do godziny 13:00 wysyłamy w ten sam dzień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl