CSK-MED.PL
Producenci
Opcje przeglądania (Rozwiń)
Producent
Cena
  • od
    do

Pudełka na aparat ortodontyczny

Pudełka na aparat ortodontyczny

Dla osób korzystających ze zdejmowanych aparatów ortodontycznych, niezwykle ważne jest aby po zdjęciu aparatu przechowywać go w bezpiecznym, higienicznym pojemniku. W swojej ofercie posiadamy różnego rodzaju pudełka, w rozmaitej kolorystyce.

W momencie, gdy nie nosimy aparatu ortodontycznego, ważne jest, aby był on przechowywany w sterylnym, higienicznym miejscu, gdzie nie docierają bakterie oraz drobnoustroje z zewnątrz, a aparat jest bezpieczny oraz nie jest narażony na uszkodzenia. Do tego służy specjalne pudełko na aparat ortodontyczny, który z pewnością ochroni go oraz odseparuje od wniknięcia oraz namnożenia się szkodliwych bakterii.

Opakowanie na aparat ortodontyczny może także służyć jako motywacja dziecka do zabiegu w gabinecie stomatologicznym, ponieważ po wyrwaniu zęba, dziecko często dostaje kolorowe pudełko do przechowywania wyrwanego ząbka.

Podczas noszenia ruchomego aparatu ortodontycznego, należy pamiętać, że bardzo ważna jest nie tylko higiena jamy ustnej, ale także prawidłowa higiena aparatu ortodontycznego, który należy regularnie czyścić, ponieważ znajduje się na nim płytka nazębna oraz mnóstwo bakterii. Powinno się więc czyścić go specjalną szczoteczką do czyszczenia protez i aparatów oraz pastą do zębów lub mydłem. Po wyszczotkowaniu, należy przepłukać go pod bieżącą wodą i osuszyć. Tak oczyszczony aparat ortodontyczny należy przechowywać w specjalnym, higienicznym pudełku.

Pudełka na aparat ortodontyczny są często także przeznaczone do przechowywania protezy. W asortymencie swojego sklepu posiadamy zwykły, plastikowy pojemnik na aparat ortodontyczny, protezę, czy nakładki w bardzo wielu, różnych kolorach. Dodatkowo, posiadamy głównie pojemniki do czyszczenia protezy zębowej, natomiast są one także przeznaczone do przechowywania elementów protetycznych, takich jak aparaty ortodontyczne ruchome, protezy częściowe, retainery, czy nakładki do wybielania zębów.

Takim pudełkiem jest, np. pojemnik marki Fox, który pozwala na higieniczne przechowywanie i ochrony aparatu ortodontycznego, protezy, nakładek, itd. oraz zapobiega odkładaniu się bakterii oraz innych drobnoustrojów na ich powierzchni. Ponadto, pudełko zawiera dodatkowe otwory wentylacyjne, które zapewniają właściwe warunki przechowywania ruchomego aparatu ortodontycznego. Małe pudełko Fox z łatwością zmieści się w kosmetyczce, dzięki czemu można je dyskretnie zabrać w każdą podróż.

Pudełko na aparat ortodontyczny, protezę, nakładki, itp. o podobnych właściwościach to także pudełko marki Piksters. Jest ono również przeznaczone do czyszczenia i przechowywania elementów protetycznych, a jego pewne zamknięcie chroni je przed uszkodzeniem.

Bardzo dobre pudełko posiada również marka Curaprox, np. BDC 111 , które głównie służy do czyszczenia protezy, ale również stanowi praktyczne i dyskretne miejsce do przechowywania aparatu. Pudełko to ma niewielkie wymiary, dzięki czemu z łatwością można go dyskretnie zabrać w każdą podróż. Posiada on piękny, miętowy kolor. Korzyści, które daje pudełko na aparat ortodontyczny Curaprox BDC 111:

  • pozwala na higieniczne przechowywanie nie tylko protezy zębowej, ale także innych elementów protetycznych
  • zapobiega przed mnożeniem się bakterii oraz innych drobnoustrojów na powierzchni protezy, retainera, czy aparatu ortodontycznego
  • posiada małe wymiary, dzięki czemu z pewnością zmieści się do kieszeni, co pozwala na dyskretne zabranie go ze sobą w każdą podróż

Kolejnym pudełkiem marki Curaprox jest BDC 110, które różni się od poprzedniego jedynie kolorem. Ten posiada kolor niebieski.

Dodatkowe informacje o każdym produkcie znajdziesz w naszym sklepie internetowym w opisie produktu, który Cię interesuje.

Dlaczego warto Nas wybrać?

Najlepsze produkty do higieny jamy ustnej

Najlepsze marki

Swoim Klientom oferujemy wyłącznie najlepsze marki dostępne na rynku.

Profesjonalne doradztwo

Profesjonalne doradztwo

Posiadamy szeroką wiedzę dotyczącą oferowanych przez nas produktów. Na pewno doradzimy Ci jaki produkt jest dla Ciebie.

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 300 zł oferujemy darmową dostawę.

Zamówienia wysyłane tego samego dnia

Wysyłka w ten sam dzień

Zamówienia złożone do godziny 13:00 wysyłamy w ten sam dzień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl