Producenci

Szczoteczki manualne do zębów

Szczoteczki manulane do zębów

Szczoteczka jest najskuteczniejszym z akcesoriów do utrzymywania prawidłowej higieny jamy ustnej.Szczoteczki potrafią dokładnie usunąć codziennie odkładającą się płytkę nazębną oraz resztki pokarmowe. Pierwsza szczoteczka do mycia zębów została wynaleziona w Chinach w XV wieku n.e. 

W swojej ofercie posiadamy szczoteczki, których kształt oraz rodzaj włosia sprawia, że są one  skuteczne. Unikamy szczoteczek niewygodnych w użyciu oraz nieskutecznych.

W swojej ofercie manualnych szczoteczek do zębów posiadamy szczoteczki różniące się ilością włosia, jego rodzajem oraz układem włókien. Warto zaznaczyć, że niektóre szczoteczki są również wskazane do masażu dziąseł!

Najważniejszą kwestią jest wybór dobrej szczoteczki do zębów. Przypadkowa szczoteczka, wzięta z supermarketowej półki czy kupiona przy okazji zakupów w drogerii, nie jest najlepszym pomysłem, gdy myślimy o prawidłowej higienie jamy ustnej. Takie przypadkowe szczoteczki mają z reguły za duże główki, przez co nie można precyzyjnie i dokładnie doczyścić każdego zakamarka w jamie ustnej, np. miejsca za ostatnimi trzonowcami. Włosie w takich szczoteczkach bardzo często jest nieodpowiednio zakończone - ścięte na końcu. Takie włosie nie dość że drażni dziąsła, co może skutkować krwawieniem, to dodatkowo nie jest w stanie wymiatać płytki ze szczelin dziąsłowych. Prawidłowe włosie w szczoteczce powinno być zaokrąglone, zwężać się w kierunku końca i nie przekraczać 0,23 mm i dopiero takie włosie jest bezpieczne dla naszych dziąseł. Ułatwia ono także wymiatanie płytki bakteryjnej, która znajduje się w kieszonkach dziąsłowych. Istotnymi cechami szczoteczki są również jej: twardość, ułożenie pęczków, a także ich ilość. Drogeryjne szczoteczki popularnych producentów są często za twarde, posiadają zbyt mało pęczków, ułożonych w niewielkim zagęszczeniu. Wzbogacone są także o dziwne silikonowe wypustki, które mają dawać wrażenie „profesjonalnej” szczoteczki, w rzeczywistości są zbędnym elementem. Jeśli więc decydujemy się na szczoteczkę manualną najlepszą opcją będzie taka o najprostszej budowie - nie za duża główka, gęsto osadzone pęczki z miękkim włosiem zaokrąglonym na końcach, bez silikonowych elementów na brzegach główki czy między pęczkami.

Jak szczotkować zęby?

Używając szczoteczki manualnej należy stosować odpowiednią technikę mycia zębów, w celu zapewnienia sobie optymalnej higieny. Okrężne, poziome czy szorujące ruchy nie doczyszczają dokładnie naszych zębów - nie umożliwiają pozbycia się płytki ze szczeliny dziąsłowej. Oprócz tego szorując poziomo zęby przez długie lata, można nabawić się abrazji - są to ubytki w szkliwie, czasem nawet sięgające w głąb zębiny. Myjąc zęby ruchem poziomym, używając szczoteczki o zbyt dużej twardości, dociskając ją za dużą siłą, stopniowo ścieramy szkliwo, a następnie zębinę, najczęściej w okolicy przyszyjkowej zębów. Właściwe ruchy jakie powinno się wykonywać myjąc zęby szczoteczką manualną są to ruchy wymiatające, wibrujące i pulsacyjne. Wykorzystywane są one w metodach, które zapewniają najlepsze oczyszczenie zębów - metoda Bassa, metoda Stillmana lub metoda Chartersa. W Internecie z pewnością znajdziecie filmiki instruktażowe o tym jak myć zęby powyższymi metodami. Jednak najlepiej poprosić o instruktaż dentystę lub higienistkę. Wbrew pozorom mycie zębów szczoteczką manualną nie jest taką prostą czynnością, jakby się mogło wydawać. Zmiana dotychczasowych nawyków szczotkowania i nabycie wprawy w poprawnej metodzie wymaga cierpliwości i praktyki.

Oto podstawowe zasady mycia zębów:

1. Szczotkuj zęby przez około 3 minuty conajmniej dwa razy dziennie.
2. Korzystaj z metody wymiatania resztek od strony języka i podniebienia.
3. Myj zęby partiami! Dentyści dzielą zęby na cztery części - dwie górne (lewa i prawa) oraz dolne lewa i prawa). Staraj zaczynać się od lewej górnej, następnie prawa górna, prawa dolna i lewa dolna. W taki sposób nie pominiesz żadnych zębów bez odpowiedniego oczyszczenia
4. Osoby, które mają dużą ilość próchnicy powinny zaczynać szczotkowanie od miejsc z próchnicą

Jak przygotować do użytkowania nową szczoteczkę?

Przed użyciem nowej szczoteczki warto dokonać jej wstępnej dezynfekcji. Umyj szczoteczkę wodą z mydłem, a następnie włóż do wody utlenionej 3% na 24 godziny. Po tym czasie dokładnie wypłucz szczoteczkę wodą i wysusz. Gotowe! Szczoteczka może Ci służyć przez kolejne 3 miesiące!

 

Szczoteczki manualne

Dlaczego warto Nas wybrać?

Najlepsze produkty do higieny jamy ustnej

Najlepsze marki

Swoim Klientom oferujemy wyłącznie najlepsze marki dostępne na rynku.

Profesjonalne doradztwo

Profesjonalne doradztwo

Posiadamy szeroką wiedzę dotyczącą oferowanych przez nas produktów. Na pewno doradzimy Ci jaki produkt jest dla Ciebie.

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 300 zł oferujemy darmową dostawę.

Zamówienia wysyłane tego samego dnia

Wysyłka w ten sam dzień

Zamówienia złożone do godziny 13:00 wysyłamy w ten sam dzień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl