CSK-MED.PL
Producenci

Płyny do płukania na krwawiące dziąsła

Płyny do płukania jamy ustnej na krwawiące dziąsła

Płyny na krwawiące dziąsła

Tak! Istnieją płyny do płukania jamy ustnej dedykowane szczególnie dla osób zmagających się z problemem krwawiących dziąseł. Posiadają one w swoim składzie specjalne substancje wspomagające, które poprzez regularne stosowanie płynu zapobiegają krwawieniu dziąseł. Płyny między innymi w swoim składzie posiadają chlorheksydyną, która znacząco zwiększa skuteczność działania ochronnego na dziąsła - na krwawiące dziąsła zalecane są te płynu do płukania ze stężeniem 0,05% chlorheksydyny. Chlorheksydyna eliminuje bakterie, oczyszcza powierzchnie zębów, zapobiega powstawaniu płytki nazębnej, która jest głównym powodem krwawiących dziąseł.

Do płynów dodawane są także inne substancje pomocnicze takie jak prowitamina B5, kwas hialuronowy, mleczan cynku, chlorek cetylopirydyny czy fluorek cyny. Wszystkie one wpływają na zmniejszenie stanu zapalnego dziąseł, na ich ochronę i regenerację.

Dlaczego moje dziąsła krwawią podczas szczotkowania zębów?

Krwawienie dziąseł może pojawić się samoistnie, bądź także przez podrażnienie dziąseł przy myciu zębów. Jest to objaw, którego nie należy lekceważyć, ponieważ im szybciej skonsultujemy się ze specjalistą i zaczniemy korzystać ze specjalnych produktów do higieny jamy ustnej, w tym płynów do płukania jamy ustnej, tym szybciej zlikwidujemy przyczynę. Krwawienie dziąseł świadczy o aktywnych stanach zapalnych dziąseł. Powszechnie zwane zapalenia dziąseł to podstawowe zapalenie dziąseł oraz bardziej zaawansowane zapalenie przyzębia. Jeśli Twoje podrażnione dziąsła krwawią samoczynnie to powinieneś pilnie skontaktować się ze specjalistą. Stan zapalny dziąseł może również wystąpić po ekstrakcji zęba.

Krwawienie dziąseł przy zapaleniu dziąseł najczęściej spowodowane są bakteryjną płytką nazębną, która gromadzi się wokół linii dziąseł i powinna być usuwana podczas codziennego szczotkowania. Nieusuwana płytka nazębna w ciągu kilka dni przeobraża się w kamień nazębny, którego bezpieczne usunięcie możliwe jest tylko w gabinecie stomatologicznym przez stomatologa, bądź higienistkę stomatologiczną.

Powstawanie płytki nazębnej możemy ograniczać przeciwdziałając chorobom dziąseł, dzięki regularnemu (conajmniej dwa razy dziennie) szczotkowaniu zębów, stosowania dobrze dobranej pasty do zębów, a także obowiązkowemu płukania ust. Płyny do płukania jamy ustnej powinny być zawsze stosowane po szczotkowaniu zębów, ponieważ docierają we wszystkie zakamarki, gdzie nie dotrze włosie szczoteczki do zębów. Trzeba pamiętać, że miejsca niedoczyszczane to idealne warunki dla rozwoju bakterii, które w płytce nazębnej prowadzą do próchnicy zębów, a także powodują zapalenie dziąseł.

Krwawienie dziąseł w ciąży - dlaczego mam krwawiące dziąsła?

Ciążowe zapalenie dziąseł dotyka bardzo wiele kobiet podczas ciąży. Jest to prawdopodobnie spowodowane wydzielanymi hormonami. Organizm poddany działaniu hormonów nadmiernie reaguje na płytkę nazębną prowadząc do zapalenia dziąseł. Aby zapobiegać ciążowemu zapaleniu dziąseł należy być pod kontrolą lekarza stomatologa, a także higienistki stomatologicznej. Kobietom, które są w ciąży zalecamy stosowanie płynu do płukania jamy ustnej VITIS GINGIVAL, który działa przeciwbakteryjnie oraz przyspiesza gojenie wrażliwych dziąseł. Codzienne stosowanie płynu chroni dziąsła. Specjalistyczny płyn do płukania jamy ustnej zapobiega krwawieniu dziąseł.

Działając na aktywne zapalenie dziąseł naszym Klientom zalecamy stosowanie płynów do płukania jamy ustnej z chlorheksydyną, przynoszące ochron∑ jamie ustnej. Jednym z najczęściej polecanych przez nas płynów jest płyn do płukania jamy ustnej hiszpańskiej marki DENTAID - PERIO-AID w stężeniu 0,05% oraz 0,12%. Płyny do płukania jamy ustnej PERIO-AID o szerokim działaniu antybakteryjnym niszczą bakterie powodujące zapalenie dziąseł, działają kojąco na krwawiące dziąsła, a także niwelują nieświeży oddech oraz przyspieszają gojenie ran, dlatego często są polecane przez specjalistów po zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej.

CURAPRO PERIO PLUS to specjalistyczna seria produktów z chlorheksydyną. Polecamy na krwawiące dziąsła płyny Curaprox PERIO PLUS PROTECT o stężeniu 0,12%, a także płyn do płukania jamy ustnej CURAPROX PERIO PLUS BALANCE. Dzięki specjalistycznemu składowi, szwajcarskiej produkty szybko przynoszą efekty, dzięki czemu nasze dziąsła nie krwawią podczas szczotkowania. Płyn do płukania CURAPROX PERIO PLUS dodatkowo przyspiesza regenerację i chroni jamę ustną oraz nasze zęby przed bakteriami.

Polecane przez nas płyny do płukania jamy ustnej na krwawiące dziąsła to również seria płynów CURASEPT ADS, płyn Meridol, płyn GUM PAROEX i wiele wiele innych. Zapoznaj się z naszą szeroką ofertą.

Dlaczego warto Nas wybrać?

Najlepsze produkty do higieny jamy ustnej

Najlepsze marki

Swoim Klientom oferujemy wyłącznie najlepsze marki dostępne na rynku.

Profesjonalne doradztwo

Profesjonalne doradztwo

Posiadamy szeroką wiedzę dotyczącą oferowanych przez nas produktów. Na pewno doradzimy Ci jaki produkt jest dla Ciebie.

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 300 zł oferujemy darmową dostawę.

Zamówienia wysyłane tego samego dnia

Wysyłka w ten sam dzień

Zamówienia złożone do godziny 13:00 wysyłamy w ten sam dzień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl