Pudełka na protezę zębową

Pudełka na protezę zębową

Bardzo ważne jest higieniczne przechowywanie protez zębowych - dlatego warto korzystać ze specjalnie do tego stworzonych pudełek. Małych rozmiarów pudełko, pozwala łatwo przechowywać protezę, a także bez problemu zmieści się, np. w torebce. W naszym asortymencie znajdą Państwo szeroką gamę kolorów pudełek.

Obecnie na rynku istnieje bardzo dużo różnych pudełek na protezy zębowe. W naszym sklepie internetowym można znaleźć pudełka znanych marek, takich jak, m.in. Piksters, Miradent, Fox czy Curaprox.

Pudełka takie zazwyczaj służą nie tylko do bezpiecznego i higienicznego przechowywania protez, ale także do przechowywania aparatów ortodontycznych. Większość z nich posiada dodatkowo sitko do łatwego czyszczenia i odkażania protez z pomocą, np. tabletek czyszczących. Takich pudełek zazwyczaj używa się w następujący sposób:

  • należy unieść sitko i do pudełka włożyć tabletkę czyszczącą
  • protezę należy położyć na sitku i włożyć do pudełka, dzięki czemu proteza nie styka się bezpośrednio z tabletką czyszczącą
  • pudełko napełnić ciepłą wodą tak, aby proteza w całości znajdowała się pod wodą
  • po oczyszczeniu protezy wyjąć ją razem z sitkiem z pudełka
  • dobrze opłukać protezę pod bieżącą wodą
  • do umytego pudełka włożyć sitko z czystą protezą zębową i nakryć przykrywką

Jednym z polecanych pudełek na protezy zębowe jest pudełko Piksters Oral Appliance Cleaning Bath, które przeznaczone jest także do ochrony aparatu ortodontycznego. Sitko znajdujące się wewnątrz pojemnika zdecydowanie ułatwia czyszczenie i osuszanie protezy. Do pielęgnacji protez można użyć wody, płynu lub tabletki. Proteza po umyciu i wysuszeniu przechowywana jest na sitku nakrytym przykrywką posiadającą pewne zamknięcie, który chroni ją przed uszkodzeniem.

Kolejnym polecanym przez nas produktem jest pudełko na protezy zębowe marki Fox, które dodatkowo zapewnia skuteczne i dyskretne przechowywanie elementów protetycznych, takich jak, np. aparaty ortodontyczne ruchome, protezy częściowe, retainery, nakładki do wybielania zębów. Co więcej, pudełko na protezy zębowe Fox posiada praktyczny ociekacz, w którym łatwo jest umieścić protezę, a następnie w higieniczny i bardzo wygodny sposób ją wyczyścić. Pudełko ma niewielkie rozmiary, przez co z łatwością zmieści się w kosmetyczce, dzięki czemu można je dyskretnie zabrać w każdą podróż. Najważniejsze zalety pudełka Fox:

  • posiada szczelne zamknięcie, dzięki czemu zapobiega przed uszkodzeniem protezy
  • posiada praktyczny ociekacz, dzięki któremu łatwo jest przechowywać oraz czyścić protezy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl