Najciekawsze wpisy
Właściwa higiena jamy ustnej seniorów

Właściwa higiena jamy ustnej nie zna wieku i należy o nią dbać bez względu na to, ile ma się lat. Pozwoli to na zachowanie stałych zębów jak najdłużej, a tym samym zapewni zdrowy uśmiech na lata. Dobra kondycja jamy ustnej będzie miała poza tym pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Opcje przeglądania

Zestawy ortodontyczne

Zestawy ortodontyczne

Zestawy ortodontyczne

Higiena jamy ustnej w przypadku osób noszących aparaty ortodontyczne jest szczególnie wymagająca, ponieważ najwięcej płytki nazębnej oraz bakteryjnej zalega wokół elementów aparatu ortodontycznego. W związku z tym do pielęgnacji jamy ustnej będziemy potrzebować nie tylko specjalnej pasty do zębów, ale również ortodontycznego płynu do płukania jamy ustnej, szczoteczkę ortodontyczną, wosk oraz szczoteczkę międzyzębową. Zamiast kupować każdy z produktów osobno, najlepiej jest kupić zestaw ortodontyczny, zawierający wszystkie z nich, a tym samym zaoszczędzić pieniądze.

Pierwszy zestaw ortodontyczny, który możemy polecić to iCuraprox Ortho Kt. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne produkty do pielęgnacji zębów w przypadku osób noszących aparat ortodontyczny, takie jak:

 • Szczoteczka ortodontyczna z rowkiem CR 5460 Ortho Ultra Soft - jej wyprofilowane włókna są bardzo skuteczne podczas czyszczenia aparatu i wszystkich jego elementów. Szczoteczka idealnie nada się także do delikatnego masażu dziąseł, a jej włosie dociera do każdego miejsca wokół zęba i dziąsła.
 • Szczoteczka jednopęczkowa CS 1009 Single - jest idealna jako uzupełnienie higieny jamy ustnej po szczotkowaniu zębów szczoteczką klasyczną. Dzięki zaokrąglonemu kształtowi dopasowuje się bez nacisku do kształtu szyjki zębowej czyszcząc delikatnie, lecz efektywnie.
 • Wosk Ortho Wax - zabezpiecza aparat ortodontyczny, aby nie podrażniał śluzówki jamy ustnej. Dodatkowo, wosk znosi dyskomfort wynikający z noszenia aparatu. Posiada praktyczne, zamykane opakowanie. Jest przezroczysty i bezsmakowy.
 • Kieszonkowy zestaw szczoteczek międzyzębowych do higieny jamy ustnej Ortho Pocket Set - zestaw zawiera trzy różne końcówki, uchwyt oraz poręczne etui, które możemy zabrać ze sobą wszędzie, co zdecydowanie ułatwia higienę jamy ustnej nawet w podróży. Każda szczoteczka międzyzębowa jest elastyczna, dzięki czemu pozwala na dokładne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Uchwyt jest niewielki, ergonomiczny z mechanizmem zatrzaskowym do mocowania końcówek. Szczoteczka ortodontyczna pomaga w oczyszczaniu zębów, przestrzeni pomiędzy zębami oraz elementów aparatów ortodontycznych, przez co zapobiega stanom zapalnym zębów i dziąseł oraz wspomaga prawidłową higienę jamy ustnej. Te szczoteczki sprawdzą się również w przypadku osób posiadających implanty, protezy, mosty i korony.

Bardzo popularnym zestawem jest także zestaw ortodontyczny Vitis Orthodontic, składający się z niezbędnych produktów do higieny jamy ustnej dla osób posiadających aparat ortodontyczny. Zestaw ortodontyczny Vitis Orthodontic składa się z produktów takich jak:

 • Pasta Vitis Orthodontic, która dzięki unikalnej formule zapewnia codzienną ochronę przed powszechnymi problemami w trakcie leczenia ortodontycznego, takimi jak, np. uszkodzenia, bądź podrażnienia błony śluzowej. Pasta powoduje, że zęby oraz elementy aparatów ortodontycznych są dokładnie oczyszczone.
 • Płyn do płukania jamy ustnej Vitis Orthodontic - skutecznie dociera do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej oraz uzupełnia pastę i utrzymuje jej składniki składniki aktywne na zębach na dłużej. Co więcej, redukuje powstawanie płytki nazębnej oraz remineralizuje szkliwo zębów.
 • Szczoteczka Ortodontyczna - posiada specjalnie wyprofilowaną główkę, aby dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Jej włosie posiada kształt litery V, dzięki czemu umożliwia efekt podwójnego czyszczenia (aparaty ortodontyczne i dziąsła). Szyjka szczoteczki jest elastyczna i umożliwia jej zginanie i uzyskanie pozycji szczotki, która ułatwi szczotkowanie zębów. Antypoślizgowy uchwyt ułatwia użytkowanie. Co więcej, szczoteczka posiada także nasadkę ochronną, która utrzymuje włókna w optymalnych warunkach higienicznych.

W naszym sklepie internetowym można również znaleźć zestaw Vitis Orthodontic w formie podróżnej. Dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi idealnie sprawdzi się w podróży, szkole czy pracy. Można w nim znaleźć:

 • etui w kolorze zielonym
 • szczoteczkę ortodontyczną Vitis Orthodontic Access
 • szczoteczkę międzyzębową Interprox Plus Conical PHD 1,3
 • pastę do zębów Vitis Orthodontyc 15ml
 • płyn do płukania jamy ustnej Vitis Orthodontic 30ml
 • wosk ortodontyczny Vitis Orthodontic - 5 pałeczek (jedno opakowanie)

Produkty zestawu Vitis Orthodontic posiadają kilka kluczowych zalet:

 • ograniczają gromadzenie się płytki bakteryjnej
 • zapobiegają zapaleniu dziąseł
 • zmniejszają dyskomfort podczas leczenia ortodontycznego
 • nie uszkadzają aparatu ortodontycznego
 • nie podrażniają śluzówki
 • ich skuteczne działanie potwierdzone jest badaniami przeprowadzonymi w klinikach stomatologicznych

Zestaw ortodontyczny jest bardzo wygodny i nie powoduje dodatkowych kosztów. Dzięki niemu mamy wszystkie niezbędne produkty potrzebne do pielęgnacji zębów (co jest bardzo ważne podczas leczenia ortodontycznego) w niższej cenie.

Należy także pamiętać, że pomimo najlepszej pielęgnacji zębów, konieczne są regularne wizyty u stomatologów, w celu sprawdzenia czy jama ustna jest zdrowa oraz czy nie rozwijają się w niej różne choroby, bądź próchnica.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl