Najciekawsze wpisy
Opcje przeglądania

Pasty do zębów dla dzieci i niemowląt

Pasty do zębów dla dzieci i niemowląt

Pasty dla dzieci i niemowląt

Pasta dla dziecka, przede wszystkim, powinna odpowiadać za właściwe dostarczanie składników budulcowych zębów jak wapń, fluor, fosfor, ale także powinna być kojarzona przez dziecko z czymś pozytywnym, stąd rola smakowych past do zębów.

W naszej ofercie posiadamy pasty o smakach: bananowym, malinowym, jeżynowym, truskawkowym... i dużo, dużo więcej. Na pewno każdy rodzic znajdzie dla swojej pociechy odpowiedni smak.

Lecz tak jak już wyżej wspominano, najważniejsza rola pasty to jej funkcja budulcowa. Musimy pamiętać o dobraniu odpowiedniej ilości fluoru do wieku dziecka.

Pasty z 500ppm fluoru w swoim składzie są szczególnie polecane u dzieci do 2 roku życia. Taka ilość fluoru zapewnia odpowiednią ilość składników niezbędnych do budowy mocnego szkliwa i zębiny zębów dziecka, a także jest skuteczna w walce z bakteriami występującymi w jamie ustnej dziecka. Do mycia zębów dzieci poniżej drugiego roku życia powinno używać się pasty o stężeniu fluoru 500 ppm w ilości ziarna grochu lub past bez fluoru.

Pasty z 1000ppm fluoru w swoim składzie są szczególnie polecane u dzieci od 2 do 6 roku życia. Taka ilość fluoru zapewnia odpowiednią ilość składników niezbędnych do budowy mocnego szkliwa i zębiny zębów dziecka, a także jest skuteczna w walce z bakteriami występującymi w jamie ustnej dziecka. Do mycia zębów dzieci powyżej drugiego roku życia powinno używać się pasty o stężeniu fluoru 1000 ppm w ilości ziarna grochu. Pastę o zwartości fluoru 1000ppm, można stosować także u dzieci nawet na pierwszego ząbka, lecz jej ilość na szczoteczce powinna być wielkości ziarna ryżu.

Od 6 roku życia dzieci mogą już stosować pasty posiadające w swoim składzie 1450ppm fluoru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl