Nici dentystyczne - jakie są rodzaje oraz jak nitkować zęby
Nici dentystyczne - jakie są rodzaje oraz jak nitkować zęby

Czy wiesz, że około 40% powierzchni całego uzębienia, stanowią powierzchnie styczne? Niestety, wyłącznie poprzez codzienne szczotkowanie, nie jesteśmy w stanie skutecznie wyczyścić całych zębów oraz dziąseł.  Brak higieny przestrzeni międzyzębowych prowadzi do zalegania w tych miejscach, zarówno resztek pokarmowych, jak i płytki bakteryjnej. Stąd już prosta droga do próchnicy oraz chorób dziąseł. Dlatego nitkowanie zębów powinno wejść wszystkim w nawyk i stać się codziennym rytuałem. A zatem, w jaki sposób można dostać się do przestrzeni międzyzębowych? I jak dbać o ich higienę? Najtańszym oraz najpopularniejszym rozwiązaniem są nitki dentystyczne.

Badania kliniczne dowodzą, że stosowanie nitki dentystycznej eliminuje płytkę bakteryjną oraz redukuje krwawienie z obszaru międzyzębowego, dzięki czemu nasze przyzębie jest zdrowe. Niestety bardzo mała część osób nitkuje dobrze zęby, doprowadzając czasami do uszkodzenia dziąseł.

Jak prawidłowo nitkować zęby?

  1. Przygotuj około 50 cm nici dentystycznej i nawiń dookoła palców środkowych obu dłoni.
  2. Następnie napnij nić, używając kciuka i palców wskazujących, tak by między palcami zostało ok. 2,5-3 cm nici. Lekkim zygzakiem wprowadź nić pomiędzy zęby.
  3. Otocz nicią każdą stronę zęba, postaraj się uformować z niej literkę U wokół wybranego zęba.
  4. Delikatnie przesuwaj nić w górę i w dół po powierzchni zęba oraz pod linią dziąseł.
  5. Wyczyść w ten sposób każdy ząb, wykorzystując za każdym razem czysty odcinek nici.

Bardzo przydatną instrukcję znaleźliśmy również dla Państwa w postaci filmu:Występuje bardzo wiele rodzajów nitek dentystycznych. Najprostszy podział stanowi podział nitek na woskowane oraz niewoskowane. Te pierwsze, pokryte są specjalnym woskiem, dzięki czemu ich powierzchnia jest gładka, co ułatwia wsunięcie nitki między zęby. Jest to więc dobre rozwiązanie dla osób z wąskimi przestrzeniami międzyzębowymi, czy ze stłoczeniami. Osobom z tej grupy, możemy zaproponować także ultra cienkie nici do zębów, które w porównaniu do innych nici, są bardzo cienkie! Wśród naszych produktów, można znaleźć także nici pęczniejące, które po wprowadzeniu między zęby, chłoną wilgoć z jamy ustnej i znacznie się rozszerzają. Dzięki temu idealnie dopasowują się do przestrzeni i ułatwiają oczyszczanie ich z płytki bakteryjnej. Nowością na rynku są także czarne nitki do zębów. Czarny kolor stanowi idealny kontrast, przez co pozwala ukazać jak dużo usuwamy płytki nazębnej z okolicy dziąseł.

Jeżeli nie radzisz sobie z klasycznym nitkowaniem, jest to dla Ciebie niewygodne, a efekty są marne, polecamy wypróbować nitko-wykałaczki. Wygodny i ergonomiczny uchwyt pomoże skierować krótki odcinek nici w wybrane przez nas miejsce i kontrolować czyszczenie przestrzeni międzyzębowej, nie dopuszczając do urazu dziąsła.
Dodatkowa wykałaczka pomoże natomiast usunąć większe resztki pokarmu z przestrzeni międzyzębowych oraz trudno dostępny miejsc.
Ponadto w ofercie posiadamy nici na uchwycie, dzięki któremu nitkowanie jest łatwe i wydajne.

Jak widać, wybór jest ogromny. Wystarczy, że dostosujesz go do swoich potrzeb i można działać!

Artykuły do higieny jamy ustnej

Dlaczego warto Nas wybrać?

Najlepsze produkty do higieny jamy ustnej

Najlepsze marki

Swoim Klientom oferujemy wyłącznie najlepsze marki dostępne na rynku.

Profesjonalne doradztwo

Profesjonalne doradztwo

Posiadamy szeroką wiedzę dotyczącą oferowanych przez nas produktów. Na pewno doradzimy Ci jaki produkt jest dla Ciebie.

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 300 zł oferujemy darmową dostawę.

Zamówienia wysyłane tego samego dnia

Wysyłka w ten sam dzień

Zamówienia złożone do godziny 13:00 wysyłamy w ten sam dzień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl