Producenci

Produkty na nadwrażliwość zębów

Produkty na nadwrażliwość zębów

W leczeniu nadwrażliwości zębów, poza unikaniem sytuacji wywołujących ból takich jak: spożywanie zimnych lub bardzo ciepłych pokarmów, pierwszym krokiem jest wybranie odpowiednich preparatów do stosowania w domu. W co najlepiej się zaopatrzyć? Pomocne tutaj będą zarówno pasty jak i płukanki, które w swoim składzie zawierają:

  • Fluor - jony fluorkowe zawarte w pastach i płynach do płukania jamy ustnej sprzyjają remineralizacji szkliwa, odkładaniu się cząsteczek fluorku wapnia w kanalikach zębinowych, a przez to zmniejszaniu się ich światła i ograniczeniu przepływu płynu kanalikowego, co zwalcza ból zębów. Warto szukać past z zawartością 1450 ppm fluoru np. w postaci fluorku cyny II, monofluorofosforanu sodu, aminofluorku sodu. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ wiele past dostępnych na rynku nie ma w swoim składzie fluoru.
  • CPP-ACP: fosfopeptyd kazeiny - amorficzny fosforan wapnia - rewolucyjny składnik, który gromadząc się w błonce nabytej, płytce nazębnej i hydroksyapatycie (w szkliwie) stanowi magazyn wapnia i fosforanu i sprzyja remineralizacji szkliwa, co zmniejsza przenikanie szkodliwych bodźców do zębiny. Odkłada się również w kanalikach zębinowych, zmniejszając ich światło. Kompleks obecny jest w preparatach GC Tooth Mousse i GC Tooth Mousse Plus (dodatkowo z jonami fluoru)
  • Azotan/cytrynian potasu : zmniejsza przewodzenie nerwowe zębów, pobudzenie nerwów dzięki czemu nie powstają nieprzyjemne doznania bólowe
  • Hydroksyapatyt wpływa na uszczelnienie i wypełnienie odsłoniętych kanalików zębinowych oraz naprawę pęknięć i niedoskonałości szkliwa przez co leczy bezpośrednio przyczynę nadwrażliwości zębów
  • Mała zawartość środków ściernych( niskie wartości RDA- ścierności pasty określanej dla zębiny)- dzięki temu pasty są delikatne dla wrażliwych zębów ścierność.

W leczeniu i zapobieganiu nadwrażliwości zębów bardzo ważny jest również wybór odpowiedniej szczoteczki oraz metody mycia. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór szczoteczki elektrycznej oscylacyjno-pulsacyjno-rotacyjnej lub sonicznej, która w połączeniu z delikatną końcówką do mycia (np. Oral-B Braun Sensi UltraThin) zapewni prawidłową atraumatyczną higienę zębów. Korzystanie ze szczoteczki elektrycznej jest łatwiejsze, zapewnia nieporównywalnie lepsze oczyszczenie zębów oraz chroni je przed zbyt dużymi siłami wywieranymi w trakcie tradycyjnego szczotkowania. Również dobrym rozwiązaniem jest wybór szczoteczki manualnej z miękkim, cienkim włosiem (na przykład CURASEPT BIOSMALTO Sensitive) przy zastosowaniu delikatnej techniki szczotkowania zębów. 

Dlaczego warto Nas wybrać?

Najlepsze produkty do higieny jamy ustnej

Najlepsze marki

Swoim Klientom oferujemy wyłącznie najlepsze marki dostępne na rynku.

Profesjonalne doradztwo

Profesjonalne doradztwo

Posiadamy szeroką wiedzę dotyczącą oferowanych przez nas produktów. Na pewno doradzimy Ci jaki produkt jest dla Ciebie.

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 300 zł oferujemy darmową dostawę.

Zamówienia wysyłane tego samego dnia

Wysyłka w ten sam dzień

Zamówienia złożone do godziny 13:00 wysyłamy w ten sam dzień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl