Producenci

Szyny relaksacyjne na bruksizm

Szyny relaksujące na bruksizm

Co to jest bruksizm?

Bruksizm jest chorobą o niedokładnie poznanym jeszcze źródle. Najnowsze badania sugerują, że bruksizm może mieć podłoże genetyczne. Polega na nieświadomym zaciskaniu lub zgrzytaniu zębami w nocy, któremu często towarzyszy również chrapanie. Za zgrzytanie zębami odpowiadają mięśnie żucia. Mięśnie odpowiadające za żucie tak samo jak mięśnie mimiczne biorą czynny udział w emocjach człowieka i wpływ na ich niestabilną pracę mają agresja, nadmierny stres w pracy, a także niestabilne życie emocjonalne.

Jakie są objawy bruksizmu?

Najczęściej występuje wcześniej już wspomniane nocne zgrzytanie zębami. Zbyt mocny kontakt zębów szczęki oraz żuchwy prowadzi do ścierania się zębów, co może powodować zaburzenia w stawie skroniowo-żuchwowym czy choćby nadwrażliwość zębów. Dodatkowymi objawami bruksizm jest brak snu, złe sypianie, bół głowy, ból karku, suchość jamy ustnej. Bardzo często w skutek nadmiernej pracy mięśnia żwacza dochodzi do jego przerostu co powoduje zmianę rysów twarzy osoby chorującej na bruksizm.

Jak leczyć bruksizm?

Bruksizm powinien być leczony przez specjalistów. W domu możemy korzystać z szyn relaksacyjnych, które chronią przed nadmiernym starciem zębów, czyli chroni przed konsekwencjami bruksizmu. Szyna zakładana jest na jeden z łuków zębowych jako przeźroczysta nakładka. Od niedawna w sprzedaży jest także inteligentna szyna bruXane 2go. To inteligentna szyna dentystyczna, która może pomóc zatrzymać stukanie zębów i usunąć stresujące skutki uboczne. Podczas gdy osoba cierpiąca na bruksizm zaciska zęby podczas spania, bruXane wywołuje drgania, dzięki czemu pacjent otrzymuje podświadomy sygnał, aby przestać zgrzytać zębami - najlepiej bez budzenia się. W ten sposób bruXane 2go może po krótkim czasie zmniejszyć częstotliwość i czas trwania nocnego zgrzytania zębami.

Dlaczego warto Nas wybrać?

Najlepsze produkty do higieny jamy ustnej

Najlepsze marki

Swoim Klientom oferujemy wyłącznie najlepsze marki dostępne na rynku.

Profesjonalne doradztwo

Profesjonalne doradztwo

Posiadamy szeroką wiedzę dotyczącą oferowanych przez nas produktów. Na pewno doradzimy Ci jaki produkt jest dla Ciebie.

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 300 zł oferujemy darmową dostawę.

Zamówienia wysyłane tego samego dnia

Wysyłka w ten sam dzień

Zamówienia złożone do godziny 13:00 wysyłamy w ten sam dzień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl